Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Zdrowe serce – marzy o nim wielu, ale przede wszystkim w momencie, kiedy okazuje się, że pojawiła się choroba, z którą trzeba walczyć. A większości przypadków taka choroba jest do uniknięcia – wystarczy jedynie odpowiednia profilaktyka, na którą składają się zarówno pewne czynności w życiu codziennym, jak również badania serca. Aby zadbać o prawidłową pracę układu krążenia potrzebna jest Ci przede wszystkim wiedza, dlatego też… czytaj dalej. Podpowiemy Ci jak zadbać o to, aby Twoje serce było mocne i zdrowe!

Zdrowe serce? Możliwe dzięki regularnym badaniom!

Badania serca (i nie tylko) to coś, na co wielu z nas reaguje z alergią. Wynika to z jednej strony z faktu, że nie przepadamy za wizytami u lekarza, a często również boimy się tego, że badanie będzie skomplikowane i uniemożliwi nam normalne funkcjonowanie. Tymczasem sytuacja wygląda zgoła odmiennie – badania, takie jak echo serca, który pozwala zadbać o prawidłową pracę układu krwionośnego, jest bardzo nieskomplikowane i bezpieczne, dlatego też wykonywane być może również w przypadku dzieci czy osób starszych.

Echo serca jest jednym z podstawowych badań, dzięki któremu będziesz w stanie dowiedzieć się wszystkiego, co ważne o Twoim mięśniu sercowym. Sprawdzisz jak pracuje, jak jest zbudowane, a także zyskasz pewność na temat tego, czy masz zdrowe serce (badania przeprowadzane są np. przez http://premium-medical.pl/profilaktyka-dla-mezczyzn). Oczywiście echo serca pozwoli Ci również wykryć wady i choroby we wczesnym stadium, dzięki czemu możliwe będzie szybkie podjęcie stosownych działań, mających na celu wyeliminowanie problemu.

Zdrowe serce a profilaktyka – dlaczego warto badać mięsień sercowy?

Samo badanie trwa zaledwie 30 minut, jego koszt to zaledwie 150 złotych, a po przeprowadzeniu echa serca, będziesz mieć możliwość natychmiastowego powrotu do codziennych czynności.

Oczywiście kardiolodzy zachęcają również do przeprowadzania także innych badań, w tym:

  • morfologii i ciśnienia krwi,
  • poziomu cholesterolu,
  • oceny ryzyka chorób sercowo-naczyniowych,
  • kontroli otyłości oraz ilości tkanki tłuszczowej.

Dzięki temu zyskasz pewność, że masz zdrowe serce albo wykryjesz chorobę, z która będziesz mógł podjąć równą, zwycięską walkę!

Profilaktyka, czyli zadbaj o swoje serce!

Jednak same badania serca to nie wszystko, by zadbać o jego prawidłową pracę i by nie musieć martwić się chorobami, pojawiającymi się w przyszłości. Zgodnie z maksymą, lepiej zapobiegać niż leczyć, warto zadbać o to, aby codzienne życie skupić wokół odpowiedniej profilaktyki sercowo-naczyniowej. A ta, jak się okazuje, w żadnym stopniu nie jest skomplikowana – wystarczy tylko trzymać się kilku istotnych wskazówek. Co robić, aby zachować zdrowe serce i doskonałe samopoczucie?

  • Zadbać o dietę, a więc wyeliminować cukier, sól, tłuszcze zwierzęce i skupić się na przyjmowaniu składników pokarmowych, które są bogate w błonnik, a także pierwiastki, takie jak potas czy wapń.
  • Dbać o poziom cholesterolu, który może być bardzo szkodliwy dla pracy całego układu krwionośnego – tutaj oczywiście najważniejsza będzie dieta, a także ruch. Tego nigdy za wiele i nie mówimy tutaj o konieczności uprawiania sportów wyczynowych, ale przede wszystkim – spacerach czy codziennych, regularnych ćwiczeniach.
  • Unikać stresu, ponieważ jego nadmiar może mieć bardzo groźne konsekwencje, jak np. zawał mięśnia sercowego. Oczywiście warto przy tym zadbać o odpowiednią ilość relaksu i odpoczynku każdego dnia – to niezbędne dla zdrowia Twojego serca.
  • Regularnie jeść posiłki i spożywać duże ilości wody – to bardzo istotne, by z jednej strony zachować odpowiednią wagę i poziom cholesterolu, a z drugiej nie obciążać mięśnia sercowego.

Jak widzisz zadbanie o zdrowe serce nie jest niczym skomplikowanym, a pozwoli Ci uniknąć potencjalnych problemów, które mogłyby wpływać negatywnie na pracę układu krążenia. Pamiętaj, że w przypadku jakichkolwiek nieprawidłowości, należy zgłosić się na konsultacje do specjalisty – przeprowadzi on odpowiednie badania i zaleci leczenie, dzięki któremu nie będzie za późno, by uratować Twoje serce i cieszyć się doskonałym zdrowiem jeszcze przez dziesięciolecia!