Wanna SPA - 101 pomysłów na organizację domowego SPA?

A gdyby tak móc korzystać z dobrodziejstw hydromasażu podczas każdej kąpieli? A gdyby było to możliwe bez wychodzenia z domu, niezależnie od pory dnia i nocy, w zaciszu własnej łazienki?
No właśnie, częstym pytaniem inwestorów rozważających możliwość zaaranżowania domowego SPA jest pytanie o jego lokalizację. Rozwiązania takie jak profesjonalna przykład wanna SPA do łazienki umożliwia organizację domowego SPA wewnątrz domu, podczas gdy minibasen z hydromasażem oraz funkcją podgrzewania wody pozwala cieszyć się relaksem oraz wszystkimi innymi urokami SPA pod gołym niebem. Które z tych rozwiązań będzie najlepsze dla ciebie?
Na to oraz wiele innych pytań dotyczących organizacji i wyposażenia własnego domowego SPA będziesz musiał odpowiedzieć sobie sam. W dzisiejszym artykule porównujemy, podpowiadamy i skłaniamy do ponownego przemyślenia podjętych już decyzji nie zawsze pierwszy wybór okazuje się jednak najbardziej trafny.
Do stworzenia domowego SPA nie wystarczy droga wanna SPA, którą producent wyposażył w system hydromasażu i ozonowania wody… Nawet wanna umożliwiająca prowadzenie terapii światłem to za mało, jeśli nie przemyśleliśmy odpowiedniej organizacji przestrzeni. Dlatego tak ważne jest podjęcie decyzji o budowie” domowego SPA już na etapie wykonywania projektu domu. Nie każda łazienka nada się bowiem na miejsce dłuższego odpoczynku i relaksu. Jeśli chcemy, żeby nasza wanna SPA stanęła akurat w łazience, obok zadbania o odpowiednio dużą przestrzeń, powinniśmy także zadbać o prawidłowy wystrój pomieszczenia. I tak, glazura nie powinna być zbyt krzykliwa wszystko, co wysyła nadmierne bodźce będzie działało rozpraszająco i uniemożliwi osobie korzystającej z wanny odpowiedniego relaksu. Warto również zadbać o minimalistyczne urządzenie tego typu łazienki unikajmy nadmiaru wyposażenia oraz zbędnych ornamentów, które zamiast pełnić funkcję dekoracyjną, zwyczajnie nas przytłaczają swoim ciężarem.
Ogród to idealne miejsce na minibasen, ale czy równie dobre na wannę z hydromasażem? Na początek wyjaśnijmy sobie pewną kwestię. Minibaseny ogrodowe z hydromasażem są projektowane i wykonywane w taki sposób, aby zapewnić ich bezproblemową instalacje na zewnątrz budynku. W ofercie producenta znajdziemy zewnętrzne jacuzzi z funkcją montażu w posadce oraz wanny wolnostojące, które nie wymagają wkopywania” w ziemię lub innej stałej obudowy. To, co odróżnia jacuzzi w ogrodzie od wanny SPA z hydromasażem to sposób użytkowania obu tych urządzeń. Podczas gdy w minibasenie woda nie jest wymieniana po każdej kąpieli umożliwia to stosowanie specjalistycznej chemii basenowej w połączeniu z efektywnym systemem filtracji wody w wannie SPA jest. Dzięki temu zdaniem wielu inwestorów wanna jest o wiele bardziej higieniczna. Jednak montaż typowej wanny SPA w ogrodzie okazuje się niezwykle trudny. Decydując się na relaks w ogrodzie musimy więc ograniczyć się z wyborem do rozwiązań dostępnych w zasięgu ręki, jakimi są minibaseny z hydromasażem. Jedynym mankamentem tego typu rozwiązań może być ich uzależnienie od panujących na zewnątrz warunków atmosferycznych ogrodowe gabinety wellness i spa najczęściej nie funkcjonują podczas chłodnych jesiennych i zimowych wieczorów, kiedy odrobina relaksu jest nam najbardziej potrzebna. Jeśli więc chcemy zapewnić sobie oraz swoim najbliższym praktycznie nieograniczony dostęp do masażu wodą oraz powiązanych z nim form relaksu, powinniśmy poważniej rozważyć instalację wanny spa w pokoju kąpielowym.
Zależnie od możliwości metrażowych pomieszczenia, a także naszych potrzeb i oczekiwań pokój kąpielowy możemy wyposażyć odpowiednio w wannę SPA (tę, z której spuszcza się wodę po zakończeniu kąpieli) oraz wolnostojące jacuzzi (to, w którym woda cały czas na nas czeka dokładnie w takiej temperaturze, jaką byśmy chcieli). Oczywiście, jeśli pozwala nam na to projekt wykonawczy budynku jacuzzi możemy wkopać” w posadzkę, tym samym osiągając jeszcze lepszy efekt wizualny.
Autor: Zewnętrzny materiał partnerski