Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Oświęcim. Policjanci zlikwidowali  punkt nielegalnego hazardu

Oświęcimscy policjanci wraz z funkcjonariuszami Małopolskiego Urzędu Celno-skarbowego, przeprowadzili kolejną akcję wymierzoną w nielegalny hazard. Tym razem punkt z funkcjonującymi hot spotami zlikwidowany został na terenie Osiedla Chemików w Oświęcimiu. Wartość zarekwirowanych automatów oszacowany został na 18 tysięcy złotych.

Policjanci Wydziału Kryminalnego zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, w trakcie prowadzonych działań mających na celu walkę z procederem hazardowym ustalili, że w rejonie Placu Pokoju w Oświęcimiu, w z pozoru zamkniętym budynku znajduje się lokal z hot spotami. W ubiegły poniedziałek [22.10.2018] kryminalni wspólnie z celnikami weszli do punktu, a następnie zabezpieczyli trzy funkcjonujące w nim automaty o szacowanej wartości 18 tysięcy złotych.

Maszyny trafiły do urzędu Celno-skarbowego, natomiast ich właścicielowi, jak również osobie, która wynajęła lokal, grozi grzywna w kwocie 100 tysięcy złotych od każdej zabezpieczonej maszyny oraz kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Policjanci i celnicy zapewniają, że w dalszym ciągu konsekwentnie i bezwzględnie będą zwalczać ten nielegalny oraz szkodliwy społecznie proceder.