Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Gmina Oświęcim. Wpadł na wykroczeniu odpowie również za przestępstwo

W dniu 24 października 2018 w Grojcu policjanci Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji, podczas kontroli drogowej zatrzymali 42 – letniego mieszkańca województwa mazowieckiego, który kierował samochodem pomimo posiadania cofniętych uprawnień do kierowania. Mężczyzna wpadł w ręce policjantów ponieważ przekroczył dozwoloną prędkość.

Do zatrzymania kierującego doszło w Grojcu na ulicy Beskidzkiej, gdzie policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Tuż po godzinie 16.00, laserowy miernik prędkości wskazał, że kierowca samochodu marki BMW jechał z prędkością 70km/h przy dozwolonej prędkości 50km/h. W związku z powyższym policjanci dali kierującemu sygnały do zatrzymania się. Podczas czynności okazało się, że kierujący samochodem 42 – letni mieszkaniec pow. przasnyskiego woj. mazowieckie, popełnił nie tylko wykroczenie drogowe, a również i przestępstwo ponieważ posiadał cofnięte uprawnienia do kierowania.

Za kierowanie pojazdem pomimo posiadania cofniętych uprawnień do kierowania grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.