Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Oświęcim. Przedszkolaki zapoznawały się z policyjną służbą i zasadami bezpieczeństwa

W ubiegłym tygodniu [16.10.2018] policjanci z oświęcimskiej komendy Policji gościli u siebie pięćdziesięcioro dzieci z Przedszkola nr 14 w Oświęcimiu. Przedszkolaki zapoznawały się z pracą policjantów różnych pionów, a w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo”, pogłębiły swoją wiedzę na temat podstawowych zasad bezpieczeństwa najmłodszych. Spotkały się również ze swoim dzielnicowym.

W trakcie zajęć policjantka z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii opowiedziała dzieciom o służbie w Policji, jej ważnej roli społecznej oraz zadaniach realizowanych na rzecz bezpieczeństwa. Z kolei dzielnicowy opowiedział jak wygląda jego służba na rzecz mieszkańców dzielnicy, w tym również i tych najmłodszych. W ramach zainicjowanej przez MSWiA ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo”, policjanci przypomnieli dzieciom podstawowe zasady bezpieczeństwa w domu, na placu zabaw, a także w Internecie. Funkcjonariusze zaprezentowali przedszkolakom także różne rodzaje umundurowania i wyposażenia policjanta do służby, które następnie dzieci mogły przymierzyć. Duże zainteresowanie wśród małych gości wzbudził pokaz pracy technika kryminalistyki, który zaprezentował sposób zbierania śladów pozostawionych przez sprawców przestępstw na różnych przedmiotach. Technik pokazał im również jak wygląda nowoczesne skanowanie dłoni, a także sposób robienia zdjęć osobom zatrzymanym. Następnie dzieci zobaczyły pomieszczenia dla osób zatrzymanych, a na parkingu policyjnym funkcjonariusze zaprezentowali im radiowozy policyjne, za których kierownicami w jednej chwili, znaleźli się mali goście.

Podczas tego wyjątkowego spotkania policjanci odpowiedzieli na wiele pytań małych mieszkańców Oświęcimia, dotyczących służby w Policji podkreślając, że służby ratunkowe w każdej sytuacji są gotowe nieść pomoc.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.