Zaborze. Policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego nietrzeźwego kierowcę dostawczaka

W dniu 17 października 2018 policjanci z Wydział Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie Zaborza.

O godzinie 07.45 na ulicy Grojeckiej zatrzymali do kontroli drogowej samochód dostawczy marki VW T4, za którego kierownicą siedział 42 – letni mieszkaniec Grojca. Podczas czynności policjanci od razu wyczuli od kierowcy woń alkoholu, a przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 0,63 promila alkoholu.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Ponadto osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości musi się liczyć z poważnymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne, w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.