Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Po radosnej informacji o dofinansowaniu zadania budowy boisk przy Powiatowym Zespole Szkół Ogólnokształcących im. St. Wyspiańskiego w Kętach ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, 27 września Zarząd Powiatu podjął decyzję o utworzeniu zadania inwestycyjnego w budżecie Powiatu. Oznacza to, że budowa profesjonalnego boiska rekreacyjno-sportowego rozpocznie się na początku przyszłego roku.

Nowoczesny obiekt zastąpi stare, mało funkcjonalne boisko. Jednocześnie teren przy szkole zostanie zagospodarowany, a całość inwestycji oświetlona.

– Po czterech latach starań o realizację zadania wybudowania profesjonalnego obiektu sportowego, wreszcie się udało – mówi wicestarosta Jarosław Jurzak i dodaje. – Na terenie tym powstanie boisko do gry w piłkę ręczną, dwa boiska do gry w piłkę siatkową i do koszykówki oraz bieżnia lekkoatletyczna, a także rzutnia do pchnięcia kulą. Z obiektu będzie korzystała młodzież szkolna, ale także wszyscy mieszkańcy, którzy będą chcieli aktywnie spędzać czas.

Koszt realizacji zadania to około 2 mln złotych, z czego 660 tys. zł. pokryje ministerialne dofinansowanie. Budowa boiska wraz z zapleczem zostanie wykonana w cyklu dwuletnim, w latach 2018-2019.

Dodajmy, że to już drugi tego typu obiekt, który powstanie na terenie Gminy Kęty, bowiem przy Powiatowym Zespole nr 10 w Kętach, czyli popularnym „Koperniku” już wkrótce rozpoczną się prace remontowe związane z budową stadionu lekkoatletycznego. W przypadku tej inwestycji udało się pozyskać dofinansowanie, które ostatecznie wyniosło 70 procent.