Rajsko. Policyjne Zawody Wędkarskie o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Oświęcimiu

W sobotę 22 września 2018 na jeziorze Długim w Rajsku, obiekcie należącym do Koła Polskiego Związku Wędkarskiego Oświęcim-Miasto, z okazji zbliżających się obchodów 100 - lecia powstania Polskiej Policji, odbyły się IV policyjne Spławikowe Zawody Wędkarskie o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Oświęcimiu. W zawodach oprócz drużyn policyjnych z Małopolski i Śląska, wzięły udział drużyny lekarzy oraz funkcjonariuszy więziennictwa i leśników. Organizatorem zawodów była Komenda Powiatowa Policji w Oświęcimiu, IPA Wadowice oraz Zarząd Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Bielsku-Białej.

W sobotę rano insp. Robert Chowaniec Komendant Powiatowy Policji w Oświęcimiu rozpoczął zawody od powitania uczestników, którym życzył udanych połowów. W zawodach udział wzięło 37 zawodników w 12 drużynach reprezentujących: Komendę Miejską Policji w Krakowie, Komendę Powiatową Policji w Suchej Beskidzkiej, Komendę Powiatową Policji w Dąbrowie Tarnowskiej, Komendę Powiatową Policji w Oświęcimiu, Komendę Powiatową Policji w Nowym Targu ( KP Jabłonka) , Samodzielny Pododdział Prewencji Policji w Bielsku-Białej , Region IPA Wadowice oraz zaproszeni goście z Beskidzkiej Izby Lekarskiej, Zakładu Karnego w Wadowicach oraz Nadleśnictwa Rudziniec.

Zawodnicy w skupieniu i ciszy przez kilka godzin starali się złowić jak najwięcej ryb. Drużyną, która uzyskała najlepszy rezultat była drużyna reprezentująca SPPP Bielsko-Biała. Wysokie II miejsce zajęła drużyna KPP Oświęcim, natomiast III miejsce zajęła drużyna – mix, w skład której weszli przedstawiciele KPP w Oświęcimiu oraz KP Jabłonka.

W klasyfikacji indywidualnej bezkonkurencyjny po raz kolejny okazał się Artur Kuzia z KPP Oświęcim, który złowił ponad 14 kg ryb. II miejsce zajął Tomasz Góra- SPPP Bielsko-Biała. Trzecie miejsce zajął Henryk Sałamun również SPPP Bielsko-Biała.

Po zważeniu wszystkie rybki wróciły ponownie do jeziora, natomiast zwycięzcy z rąk podinsp. Arkadiusza Śniadka I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Oświęcimiu odebrali puchary i nagrody. Komendant wręczył również upominki wędkarskie pozostałym uczestnikom zawodów.

Ważne trofeum, w postaci statuetki ufundowanej przez Beskidzką Izbę Lekarską z Bielska – Białej za największą wagę złowionych ryb, powędrowało do rąk Artura Kuzi z KPP Oświęcim, a wręczył ją sam Prezes Beskidzkiej Izby Lekarskiej dr. n. med. Klaudiusz Komor.

Wyjątkową tabliczkę pamiątkową z rąk I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Oświęcimiu, odebrał Zbigniew Pszczeliński Dyrektor Biura Zarządu Okręgu PZW Bielsko Biała, w podziękowaniu za zaangażowanie w organizację zawodów oraz wieloletni, ogromny wkład w promowanie wędkarstwa.

Klasyfikacja drużynowa:

I miejsce drużyna SPPP Bielsko-Biała, w składzie: Tomasz Góra, Henryk Sałamun , Hodurek Tomasz;

II miejsce drużyna Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu, w składzie: Kuzia Artur , Michalski Arkadiusz, Hajduk Janusz;

III miejsce drużyna mix Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu i KP Jabłonka, w składzie: Pszczeliński Zbigniew, Nasienniak Mirosław, Pracharczyk Krystian (KP Jabłonka);

IV miejsce drużyna Zakładu Karnego w Wadowicach, w składzie: Kajfasz Robert, Strzała Maciej, Jarosz Dariusz

V miejsce drużyna Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej, w składzie : Rączka Józef, Nikliński Wojciech,Marciszewski Jan

VI miejsce drużyna Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej, w składzie: Reichard Marcin, Kot Łukasz, Walus Piotr

Klasyfikacja indywidualna:

I miejsce Artur Kuzia – KPP Oświęcim;

II miejsce Tomasz Góra- SPPP Bielsko-Biała

III miejsce Henryk Sałamun – SPPP Bielsko-Biała

IV miejsce Artur Michalski – KPP Oświęcimiu

V miejsce Tomasz Hodurek- SPPP Bielsko-Biała

VI miejsce Pracharczyk Krystian -KP Jabłonka


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.