Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

19 września w Domku Galicyjskim w Skidziniu Stowarzyszenie Amazonek w Brzeszczach świętowało jubileusz 15-lecia istnienia. Powiat Oświęcimski reprezentowała członek Zarządu Powiatu Ewa Pawlusiak, która podarowała dzielnym Amazonkom prestiżowe wyróżnienie – statuetkę „Ducha Powiatu”.

– Wasze zaangażowanie na rzecz diagnozy raka piersi sprawiło, że kobiety a nawet mężczyźni z terenu Ziemi Oświęcimskiej zaczęli dostrzegać jak ważna jest profilaktyka chorób nowotworowych. To dzięki badaniom profilaktycznym często możemy dostać drugą szansę na życie. Dlatego Powiat Oświęcimski wspiera tego typu działania, starając się być „duchem Powiatu” tych inicjatyw – mówiła podczas wydarzenia Ewa Pawlusiak, członek Zarządu Powiatu.

W uroczystym spotkaniu wzięły również udział: wiceprzewodnicząca Rady Powiatu i dyrektor biura poselskiego wiceprezes Beaty Szydło Iwona Gibas oraz sekretarz Powiatu Aleksandra Bibrzycka.

Już wkrótce na naszej stronie będzie dostępny materiał video z tego wydarzenia.

 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.