Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Osiek. Plantator ukrył konopie indyjskie na polu kukurydzy

Policjanci z Wydziału Kryminalnego oświęcimskiej komendy Policji zlikwidowali kolejną, polną uprawę konopi indyjskich. Tym razem plantator uprawę liczącą ponad 30 roślin, ukrył na jednym z pól kukurydzy.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, niewielką plantację konopi indyjskich odnaleźli w środku dużego pola kukurydzy w Osieku. Plantator na swoją uprawę przygotował specjalne miejsce. Wykarczował ok. 25 m2 kukurydzy, tworząc niewielką polankę. Następnie wsadził ponad 30 szt. sadzonek konopi indyjskich. Kamuflaż jednak nie pomógł, rośliny zostały wyrwane i zabezpieczone.

Aktualnie prowadzone są czynności zmierzające do ustalenia osoby, która zajmowała się tą nielegalną uprawą. Funkcjonariusze oszacowali, że z takiej uprawy plantator mógł zebrać marihuanę, która mogłaby posłużyć do sporządzenia około 1 tysiąca działek dealerskich o szacowanej wartości 20 tys. zł. Jednakże likwidacja plantacji uniemożliwiła wprowadzenie do obrotu tego środka odurzającego.

To już trzecia uprawa marihuany zlikwidowana we wrześniu 2018:

http://oswiecim.policja.gov.pl/pl/aktualnosci/osiek-policjanci-zlikwidowali-warta-ponad-40-tys-zl-plantacje-konopi-indyjskich

http://oswiecim.policja.gov.pl/pl/aktualnosci/gmina-oswiecim-policjanci-zatrzymali-plantatora-i-zlikwidowali-jego-przydomowa-uprawe

Za uprawę konopi indyjskich grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.