Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Schronisko dla zwierząt OTOZ Animals w Oświęcimiu ma nowy samochód. Pojazd marki Volkswagen T4 przystosowany jest do przewozu zwierząt. Będzie wykorzystywany przez pracowników podczas interwencji na terenie miasta m.in. do przywożenia zagubionych zwierząt do schroniska lub transportu zwierzaków do lecznicy.

– Cudowni ludzie z otwartymi sercami, kochający zwierzęta wszelakiej maści. Bardzo Wam dziękuję za wszytko co robicie, niech ten skromny dar Powiatu w postaci używanego samochodu służy Wam i Waszym podopiecznym jak najdłużej – mówi starosta Zbigniew Starzec.

Jak podkreśla kierownik OTOZ Animals Adriana Wrzesińska, przekazany samochód bardzo się przyda. Co prawda schronisko posiada jeden pojazd, ale ze względu na ilość wyjazdów do weterynarza czy telefonów od mieszkańców o porzuconych zwierzętach, które błąkają się po drogach i po które trzeba pojechać, drugi samochód jest niezbędny. – Bardzo serdecznie dziękujemy panu Staroście i całemu Zarządowi Powiatu za ten dar – mówi Adriana Wrzesińska.

Samochód do tej pory służył na potrzeby Powiatowego Centrum Kształcenia Technicznego i Branżowego w Oświęcimiu. W przekazaniu pojazdu dla OTOZ Animals wzięli udział: dyrektor PCKTiB Grażyna Gawłowska, radny powiatowy Waldemar Klisiak oraz Jacek Pyrek, członek Zarządu Powiatu i kierownik oświęcimskiego oddziału ZUS.

Samochód to jednak nie koniec potrzeb oświęcimskiego schroniska. Obecnie OTOZ Animals potrzebuje siana na sezon zimowy. Jak zawsze potrzebna jest karma dla zwierząt, ale ta dobrej jakości np. firmy Animonda. – Po karmach z supermarketów nasze pieski chorują, dostają biegunki, wydajemy dodatkowe środki na lekarstwa. Dla wszystkich chętnych, którym leży na sercu los naszych pupilów prosimy o zakup jednego opakowania dobrej jakościowo karmy, niż pięciu paczek z supermarketu – zaznacza kierownik OTOZ Animals.

Więcej informacji na stronie: http://otozanimalsoswiecim.pl/potrzeby-schroniska/

 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.