Oświęcim. Podejrzany o znęcanie z zarzutami, nakazem opuszczenia miejsca zamieszkania, zakazem zbliżania się do rodziny  oraz policyjnym dozorem

Prokuratura Rejonowa w Oświęcimiu oraz policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu postawieniem zarzutów zakończyli postępowanie w sprawie znęcania, którego dopuścił się 46 – letni mieszkaniec jednej z podoświęcimskich miejscowości, wobec swojej 44 – letniej żony oraz dwojga pełnoletnich dzieci. Śledczy, postępując stanowczo wobec sprawców tego rodzaju przestępstw, oprócz zarzutów, zastosowali wobec podejrzanego: dozór policyjny, zakaz zbliżania się i kontaktowania z rodziną, a także nakaz opuszczenia miejsca zamieszkania.

Policjanci Wydziału Kryminalnego początkiem sierpnia 2018, wszczęli postępowanie wobec 46 – letniego mieszkańca jednej z podoświęcimskich miejscowości , podejrzanego o znęcanie nad żoną oraz dwojgiem pełnoletnich dzieci /20 i 23 – letnim/. Dodatkowo w rodzinie została wszczęta procedura Niebieskiej Karty, w związku z tym pokrzywdzeni otrzymali wsparcie dzielnicowego oraz przedstawicieli instytucji zajmujących się przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie. Z kolei sprawca został zobowiązany do zmiany swojego zachowania wobec członków rodziny.

Niestety 46 – latek, pomimo świadomości grożących mu konsekwencji powrócił do karygodnych zachowań wobec rodziny, w związku z tym, na podstawie dowodów potwierdzających fakty znęcania fizycznego i psychicznego, został mu przedstawiony zarzut znęcania nad członkami rodziny. Materiały sprawy trafiły w ręce nadzorującego sprawę prokuratora, który natychmiast wobec podejrzanego zastosował środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru, nakazu opuszczenia miejsca zamieszkania oraz zakazu zbliżania się i kontaktowania z rodziną.

Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.