Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

20 czerwca w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej – Filii w Oświęcimiu odbyło się wręczenie nagród laureatom VII już edycji konkursu – Ranking na najlepszego CZYTACZA w roku szkolnym 2017/2018. W tym roku – „z uwagi na niezwykle ważną ideę propagowania czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży” – Patronat nad wydarzeniem objął starosta oświęcimski Zbigniew Starzec, który również ufundował nagrody książkowe dla laureatów.

Celem konkursu jest rozbudzenie zainteresowania literaturą i książką, propagowanie czytelnictwa wśród uczniów, promowanie czytania jako wartości, promocja książki, utrwalanie nawyku obcowania z książką oraz podnoszenie kultury czytelniczej.

Bibliotekarki z 16 szkół powiatu oświęcimskiego zgłosiły do tegorocznej edycji Rankingu aż 32 uczniów, którzy razem przeczytali prawie 2000 książek!

Laureaci konkursu:

– w kategorii szkół podstawowych klasy I-III – Emilia z klasy III Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi nr 1 w Oświęcimiu (przeczytała 105 książek),

– w kategorii szkół podstawowych klasy IV-VII – Weronika z klasy IV Szkoły Podstawowej im. Artura Grottgera w Porębie Wielkiej (przeczytała 191 książek),

– w kategorii szkół gimnazjalnych – ex aequo uczennice klas III – Izabela z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 5 w Brzeszczach (przeczytała 49 książek) i Julia ze Szkoły Podstawowej im. Zofii Kossak nr 7 w Oświęcimiu (przeczytała 47 książek),

– w kategorii szkół ponadpodstawowych – Maciej z kl. I Technikum Zespołu Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego w Oświęcimiu (przeczytał 96 książek).

Tytuł „CZYTACZA XXL” otrzymała (po raz trzeci z rzędu!) Emilia z klasy IV Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 4 w Oświęcimiu – przeczytała 216 książek.