Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu wraz z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych w Oświęcimiu zorganizowały wspólną akcję polegającą na zbiórce niezbędnych rzeczy dla pupilów z OTOZ Animals w Oświęcimiu. 28 czerwca starosta oświęcimski Zbigniew Starzec wraz z kierownikiem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Jackiem Pyrkiem zawieźli najpotrzebniejsze rzeczy do schroniska.

– Bardzo dziękuję pracownikom starostwa oraz ZUS w Oświęcimiu za zaangażowanie i aktywny udział w akcji. To szczytny cel, zachęcam do pomagania schronisku na co dzień. Wdzięczność i miłość tych czworonogów są bezcenne – mówi starosta Zbigniew Starzec.

Obecnie w oddziale OTOZ Animals w Oświęcimiu przebywa około 40 psów oraz 55 kotów. Pracownicy podkreślają, że każda pomoc jest potrzebna i jak najbardziej mile widziana. Szczególnie potrzebne są koce, ręczniki, pościel (mogą być używane) oraz środki czystości. Chętnie będą przyjmowane środki na odrobaczenie, mleka zastępcze dla kociąt, karma sucha i mokra dla kotów oraz smakołyki dla psów. Dary można przynosić codziennie w godzinach pracy schroniska od 8.00 do 16.00.