Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim


Do czerwca przyszłego roku zmieni się wygląd kilku ulic w rejonie rynku. Prace prowadzone są etapami. W tym roku przebudowywane są ulice: Mały Rynek, Klasztorna i Piastowska, w przyszłym prace przeniosą się na ul. Mickiewicza, ul. Stolarską i Solskiego. Inwestycja zakłada wymianę nawierzchni ulic, chodników, placów, zjazdów, miejsc postojowych, odnowienie oświetlenia. Będą też nowe kosze na śmieci, stojaki na rowery, parkomat. Planowane są też nasadzenia krzewów i kwiatów. Przebudowa kosztuje 1,36 mln zł, z czego 1 mln zł miasto pozyskało z Oświęcimskiego Strategicznego Programu Rządowego.

Kolejna przebudowa obejmie ulicę Jagiełły od ul. św. Jana Bosko do ul. Przecznej i będzie również prowadzona etapami. Na odcinku od ul. św. Jana Bosko do ul. Parkowej roboty mają zakończyć się do końca listopada. Pozostała część inwestycji zostanie wykonana na wiosnę przyszłego roku. Będzie kosztować 2,58 mln zł i zostanie dofinansowana z Oświęcimskiego Strategicznego Programu Rządowego.

 

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.