Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

 W siedzibie Miejskiego Zakładu Komunikacji uroczyście podpisano umowę na dostarczenie 19 autobusów marki Solaris. Sygnowali ją: Bożena Fraś, prezes MZK i Wiesław Cieśla, pełnomocnik prezesa firmy Solaris do spraw kluczowych klientów. Obecny był także Janusz Chwierut, prezydent Oświęcimia, Marian Świerczek, wiceprezes MZK i Rafał Zajas, dyrektor sprzedaży regionu Południe w spółce Solaris. Miejski Zakład Komunikacji pozyskał na zakup autobusów 18 mln zł dotacji unijnej, a sam wyłoży 3 mln zł. Pierwsza partia nowoczesnych autobusów wyjedzie na ulice miasta wiosną przyszłego roku, kolejne będą pojawiać się co kwartał, aż do wiosny 2019 roku. Autobusy są dobrze wyposażone, ekologiczne, napędzane silnikiem spalinowym (o zapłonie samoczynnym) spełniającym normy czystości spalin EURO 6. Siedem z nich jest z napędem hybrydowym. 

 – Jest w nich monitoring, kamery zostaną rozmieszczone nie tylko wewnątrz autobusów, ale również i na zewnątrz. Przedział pasażerski jest klimatyzowany. Wyposażenie obejmie też Wi-Fi, porty USB, ładowarki do urządzeń mobilnych, tablice podświetlane, informacje głosowe wewnątrz i zewnątrz, systemy zliczania pasażerów, oznakowanie dla niepełnosprawnych, matek z dziećmi oraz starszych osób – wymienia Bożena Fraś, prezes MZK Oświęcim. Autobusy mają biletomaty oraz wysuwaną platformę na wózki inwalidzkie – dodaje. 

W środku są też monitory LSD z wyrysowanymi liniami autobusowymi tzw. koraliki, które mają ułatwić pasażerom odczytanie numeru linii i kierunku jazdy.

 


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.