Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Powiat oświęcimski. Policjanci rozdawali odblaski i promowali bezpieczeństwo  pieszego , w ramach akcji „ŚWIEĆ PRZYKŁADEM”

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji, wzięli udział w kolejnej edycji akcji „Świeć Przykładem”, realizowanej przez Policję wspólnie z Konferencją Episkopatu Polski oraz Polską Radą Ekumeniczną, a skierowanej do pieszych”.

W ramach akcji, przedstawiciele duchowieństwa, podczas kazania odczytali przygotowany przez Policję komunikat, dotyczący podstawowych zasad bezpieczeństwa pieszego na drodze oraz potrzebę i obowiązek noszenia elementów odblaskowych. Natomiast policjanci po mszach świętych, wręczali opaski odblaskowe, instruując w jaki sposób należy je nosić, aby być widocznym dla kierowcy. W trakcie akcji policjanci rozdali kilkaset elementów odblaskowych.

Mając na względzie bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, policjanci apelują do wszystkich pieszych o noszenie elementów odblaskowych, i to nie tylko poza obszarem zabudowanym. Ten, mający duży wpływ na bezpieczeństwo nawyk, należy szczególnie wyrobić u dzieci.