Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Oświęcim. Nielegalnie handlowała tytoniem bez polskich znaków akcyzy

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu  wszczęli postępowanie wobec  48 – letniej mieszkanki Oświęcimia,  podejrzanej o sprzedaż wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Kobieta wpadła chwilę po tym jak sprzedała worek tytoniu swojemu klientowi.

Oświęcimscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej  ustalili, że  mieszkanka Oświęcimia w jednym z domów prywatnych handluje wyrobami tytoniowymi nieznanego pochodzenia.  W związku z powyższym funkcjonariusze udali się pod ustalony adres, gdzie zauważyli mężczyznę, który wychodzi z posesji i  trzyma w ręku  paczkę tytoniu. Policjanci natychmiast sprawdzili towar, który zakupił u kobiety  mieszkaniec Grojca, potwierdzając swoje ustalenia.  Opakowanie tytoniu nie posiadało polskiej akcyzy. Następnie funkcjonariusze weszli na teren posesji, gdzie zastali 48  – latkę, a po przeszukaniu jej domu znaleźli kilkanaście paczek papierosów oraz 11 worków z tytoniem niewiadomego pochodzenia i  bez polskich znaków akcyzy.

Za popełniony czyn kobiecie grozi grzywna oraz  przepadek zabezpieczonego mienia.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.