Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Kęty.  Policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego  kolejnego nietrzeźwego kierowcę W dniu 25 listopada 2017 policjanci z oświęcimskiej drogówki wyeliminowali z ruchu drogowego kierowcę, który wsiadł za kierownicę mając w organizmie blisko 1 promil alkohol

W dniu 25 listopada 2017 policjanci z oświęcimskiej drogówki wyeliminowali z ruchu drogowego kierowcę, który wsiadł za kierownicę mając w organizmie blisko 1 promil alkoholu.

Do zdarzenia doszło w sobotni poranek, kiedy policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie Kęt. O godzinie 8.00 zauważyli jadący ulicą Partyzantów samochód marki Peugeot, którego kierowca widząc radiowóz nagle zjechał w zatoczkę autobusową, a następnie wysiadł z samochodu. Policjanci podeszli do mężczyzny od którego wyczuli woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości 61 – letniego mieszkańca Kęt wykazało 0,94 promila alkoholu.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów nie mniejszy niż trzy lata. Ponadto osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości musi się liczyć z konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne, w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych.