Dwaj rowerzyści po 2,7 promila zatrzymani przez oświęcimską drogówkę

FOT. Policja Oświęcim
Jazda slalomem na rowerze zakończyła się kontrolą i wynikiem, który nie zostawia złudzeń - obaj rowerzyści byli pijani. Policjanci z oświęcimskiej drogówki zatrzymali najpierw 57-latka z Gorzowa, a dzień później 37-letniego mieszkańca Oświęcimia. W obu przypadkach badanie wykazało 2,7 promila alkoholu w organizmie.
Do pierwszego zatrzymania doszło w poniedziałek, 18 maja 2026 roku, o godzinie 11 w Gorzowie na ulicy Krakowskiej. Policjanci podczas kontroli drogowej przerwali jazdę 57-letniemu mieszkańcowi Gorzowa, który poruszał się rowerem slalomem. Badanie trzeźwości wykazało u niego 2,7 promila alkoholu.
Drugiego nietrzeźwego rowerzystę funkcjonariusze zatrzymali we wtorek tuż przed godziną 13 w Zaborzu na ulicy Grojeckiej. Na rowerze jechał 37-letni mieszkaniec Oświęcimia. W jego organizmie badanie także wykazało 2,7 promila alkoholu.
W obu sprawach policjanci sporządzili wnioski o ukaranie, które trafią do Sądu Rejonowego w Oświęcimiu. Za jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości, czyli powyżej 0,5 promila, grozi mandat karny w wysokości 2500 zł. Jeśli sprawa trafi do sądu i dojdzie do stworzenia zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, możliwa jest grzywna nawet do 5000 zł albo kara aresztu. Sąd może też orzec zakaz prowadzenia pojazdów innych niż mechaniczne na okres od 6 miesięcy do 3 lat.
Policjanci apelują do rowerzystów o trzeźwość na drodze. Ten przypadek pokazuje, że nawet krótka jazda po alkoholu może skończyć się wysoką karą i sprawą w sądzie.
na podstawie: Policja Oświęcim.
Ilustracja wykorzystana w artykule została pobrana z zewnętrznego źródła (Policja Oświęcim). W przypadku zastrzeżeń dotyczących praw do zdjęcia prosimy o kontakt.
Ostatnie Artykuły

Bieg w Porębie Wielkiej zatrzyma ruch na kilka ulic na godzinę

Dzieci dostały gry i uśmiech. Burmistrz odwiedził szkoły i przedszkola w Zatorze

Wianki, zioła i lokalna tradycja - Broszkowice szykują świętojański warsztat

Sądowe postanowienie w sprawie I Ns 59/22 trafiło do publicznej wiadomości

Pierwszy transport do Auschwitz. W Oświęcimiu wróciła pamięć, która zobowiązuje

15-latek na hulajnodze bez kasku i blokady - mandat trafił do matki

Na Załawiu będzie zakaz ruchu. Rusza rozbudowa drogi w Babicach

Nowe pieniądze na deszczówkę. Fundusz wyjaśni program Mikroretencja 2026

Strażacy z gminy Zator zyskają nowe szkolenia. Dotacja pokryje połowę kosztów

Mikroretencja 2026 pod lupą. WFOŚiGW odpowie na pytania mieszkańców

Oświęcim zna już nominacje 33. ONL. Tu książki walczą o uwagę

Oświęcim szykuje Noc Kultury - taniec, kino i błękitne warsztaty

Oświęcimski kinowy ogródek wraca pod chmurkę - dwa filmy na początek lata

Dzieci zarzuciły wędki na Tęczaku. Zator połączył zabawę z pomocą
Przydatne dane teleadresowe
- Zakład Komunalny Gminy Oświęcim - kontakt, usługi i parking w Brzezince
- SPZOZ w Przeciszowie - kontakt, poradnie, godziny przyjęć i rejestracja
- Przychodnia Zator - kontakt, poradnie, rejestracja i badania
- Schronisko dla osób bezdomnych w Oświęcimiu - gdzie szukać pomocy, zasady przyjęcia, godziny
- Biuro Powiatowe ARiMR w Oświęcimiu - kontakt, godziny i programy wsparcia dla rolników
- Gminna Biblioteka Publiczna w Przeciszowie - kontakt, godziny, filia i karta biblioteczna
