Nowoczesna sala ratownictwa medycznego otwarta w powiatowej Szóstce w Brzeszczach

Nowoczesna sala ratownictwa medycznego w brzeskim technikum otwarta! To miejsce, które może uratować życie nie tylko uczniom, ale i mieszkańcom powiatu. Sprawdź, jak wygląda i dlaczego jest tak wyjątkowa!
- Brzeszcze z nową przestrzenią do nauki ratownictwa medycznego
- Szkolenia dla młodzieży i mieszkańców Brzeszcz pod okiem ekspertów
Brzeszcze z nową przestrzenią do nauki ratownictwa medycznego
W Powiatowym Zespole Nr 6 Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Brzeszczach właśnie otwarto wyjątkową salę poświęconą ratownictwu medycznemu. To pierwsze takie miejsce w całym powiecie, które pozwoli młodym adeptom technikum logistycznego zgłębiać tajniki udzielania pierwszej pomocy w warunkach zbliżonych do rzeczywistych.
Nowoczesne wyposażenie sali robi wrażenie od specjalistycznych torb i plecaków medycznych, przez zestawy do udrażniania dróg oddechowych, aż po kardiomonitory i ciśnieniomierze naścienne. Nie zabrakło też sprzętu do ćwiczeń unieruchamiania kończyn czy płynoterapii, a wszystko to ma imitować realia pracy na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym oraz w ambulansie.
Szkolenia dla młodzieży i mieszkańców Brzeszcz pod okiem ekspertów
Ta przestrzeń to nie tylko miejsce nauki dla uczniów technikum, ale również punkt edukacyjny dla dzieci ze szkół podstawowych, które będą mogły uczestniczyć w warsztatach z pierwszej pomocy. Inicjatywa ta odpowiada na rosnącą potrzebę podnoszenia świadomości i umiejętności ratowania życia wśród mieszkańców regionu.
- Sala ratownictwa jest też niejako odpowiedzią na potrzebę szkolenia mieszkańców w zakresie udzielania pierwszej pomocy - podkreśla Krzysztof Klimczak, nauczyciel i instruktor pierwszej pomocy z Centrum Szkoleń Ratownictwa.
Otwarcie sali uświetnili przedstawiciele władz powiatu: wicestarosta Teresa Jankowska oraz członkowie zarządu Małgorzata Kotapka i Jerzy Mieszczak, którzy wyrazili swoje zadowolenie z powstania tak ważnej inwestycji dla lokalnej edukacji i bezpieczeństwa.
Na podstawie: Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu
![]()
Ostatnie Artykuły

W Bibliotece opowieść ruszy w rytm kroków niedźwiedzia

Włosienica podziękuje za plony - dożynkowe święto z muzyką

Pławy świętują plony - muzyka, tradycja i wspólny stół

Klimatyzacja domowa w Poznaniu - wybór odpowiedniego fachowca do montażu

Syrena i fałszywy komunikat. W Oświęcimiu sprawdzą gotowość na zagrożenie

Wymienili piec w domu? Na zgłoszenie do CEEB zostało tylko 14 dni

Syrena, komunikat i plecak. W Brzeszczach odbędzie się trening reagowania

Stara trybuna zniknęła ze stadionu w Oświęcimiu. Będzie nowa

Dwóch nastolatków na jednym skuterze w Grojcu. Żaden nie miał kasku

Rafał Brzoska rozpoczyna inicjatywę 150% i apeluje o zmianę zasad odpowiedzialności platform za fałszywe reklamy

Rajsko zamieni się w plenerową lekcję historii z wojskowym sprzętem

Regionalne smaki i koncert KOMBI. Festiwal nad Jeziorem Mucharskim

Dwadzieścia lat razem. Rodzinny piknik organizacji pozarządowych w Oświęcimiu

Zwornik w Oświęcimiu zmienia się w kieszonkowy park z mini ogrodem
Przydatne dane teleadresowe
- Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Oświęcim w Grojcu - kontakt, godziny, świadczenia
- Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Oświęcimiu - kontakt, godziny, pomoc dla rodzin i osób z niepełnosprawnościami
- Straż Miejska w Kętach - kontakt, zadania i zgłaszanie interwencji
- Kryta Pływalnia MOSiR Oświęcim - basen, sauna, fitness i zajęcia
- Komisariat Policji w Brzeszczach - kontakt i zasięg
- Oczyszczalnia Ścieków w Podolszu - kontakt, zgłoszenia awarii i obsługa klienta
