Dodatkowe spotkania informacyjne dla mieszkańców gminy Oświęcim
W najbliższych dniach mieszkańcy naszej gminy będą mieli okazję uczestniczyć w dodatkowych spotkaniach informacyjnych dotyczących programu Czyste Powietrze. Spotkania te, organizowane przez operatora programu, będą doskonałą okazją do uzyskania szczegółowych informacji na temat możliwości uzyskania dofinansowania na prace remontowe i termomodernizacyjne.
  1. Dodatkowe spotkania informacyjne dla mieszkańców.
  2. Harmonogram spotkań w różnych lokalizacjach.
  3. Informacje o zakresie prac i kwotach dofinansowania.
  4. Identyfikacja operatorów i weryfikacja uprawnionych wykonawców.

Operator programu Czyste Powietrze, niezależnie od gminy, prowadzi działania mające na celu pomoc mieszkańcom w uzyskaniu dofinansowania na prace remontowe i termomodernizacyjne. W najbliższych dniach odbędą się dodatkowe spotkania informacyjne, na których mieszkańcy będą mogli dowiedzieć się więcej o dostępnych dotacjach oraz procesie aplikacji.

Harmonogram spotkań przedstawia się następująco:

  • 25 czerwca 2024 (wtorek) w Domu Ludowym w Porębie Wielkiej, godz. 18:00
  • 26 czerwca 2024 (środa) w Świetlicy w Zaborzu, godz. 18:00
  • 27 czerwca 2024 (czwartek) w Domu Ludowym w Brzezince, godz. 18:00
  • 28 czerwca 2024 (piątek) w Grojcu "Sołtysówka", godz. 18:00
  • 2 lipca 2024 (poniedziałek) w Domu Ludowym w Babicach, godz. 18:00

Spotkania będą doskonałą okazją do uzyskania odpowiedzi na pytania dotyczące programu Czyste Powietrze, w tym kwot dotacji oraz procedur ubiegania się o dofinansowanie na wymianę okien, drzwi, bramy garażowej, ocieplenie budynku i wymianę starych pieców na nowe ekologiczne źródła ogrzewania.

Operatorzy programu, posiadający oficjalne identyfikatory i pełnomocnictwa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, będą dostępni na miejscu, aby bezpłatnie pomóc mieszkańcom w określeniu zakresu prac oraz w pozyskaniu środków na ich realizację. Można ich również zweryfikować w Urzędzie Gminy oraz na stronie internetowej NFOŚiGW.

Na terenie gminy obecnie działa operator Pan Michał Wtorek, którego można skontaktować pod numerem telefonu 666 950 057. Warto pamiętać, że jedynym uprawnionym wykonawcą programu w naszej gminie jest firma EnergiaPlus Sp. z o.o., co stanowi dodatkową gwarancję bezpieczeństwa i profesjonalizmu realizowanych działań.

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w spotkaniach i skorzystania z możliwości, jakie oferuje program Czyste Powietrze!


Źródło: Urząd Gminy Oświęcim