Spotkanie z hodowcą gołębi w Akademii Rodzinnej 7 maja o 17:00
Ciekawe spotkanie dla miłośników ptaków już 7 maja! W Akademii Rodzinnej odbędzie się prelekcja z hodowcą gołębi, Damianem Nowakiem, który podzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem w hodowli tych niezwykłych ptaków.
  1. Zapraszamy rodziny z dziećmi na spotkanie o godzinie 17:00.
  2. Damian Nowak opowie o historii i zastosowaniu gołębi pocztowych.
  3. Uczestnicy dowiedzą się, dlaczego gołębiom zakłada się obrączki i jakie są niezbędne akcesoria do hodowli.
  4. Spotkanie finansowane jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Gołębie pocztowe od dawna fascynują ludzi swoją zdolnością do znajdowania drogi powrotnej do domu, co historycznie było wykorzystywane nie tylko do przekazywania wiadomości, ale również w celach wojskowych. Damian Nowak, doświadczony hodowca, zaprezentuje, jakie tajniki kryją się za hodowlą tych ptaków i jakie znaczenie mają dla nich obrączki identyfikacyjne. Spotkanie będzie również okazją do zobaczenia, jakie akcesoria są niezbędne w codziennej opiece nad gołębiami.

To wydarzenie to doskonała okazja, by zainteresować młodsze pokolenia historią i biologią tych niezwykłych ptaków, a także pokazać, jak pasja może przekształcić się w fascynujące hobby lub nawet profesjonalne zajęcie. Spotkanie odbędzie się w ramach projektu „Akademia Rodzinna – pióro i kałamarz”, mającego na celu promowanie rodzinnego spędzania czasu na edukacyjnych i rozwijających zajęciach. Nie przegapcie tej okazji do wspólnego odkrywania tajemnic natury i historii!

Jeśli jesteście zainteresowani, zapraszamy do zgłaszania swojego uczestnictwa osobiście w Czytelni Ip. lub telefonicznie pod numerem 338479810. To wyjątkowa okazja, by spędzić czas z rodziną, ucząc się czegoś nowego i interesującego!


Według informacji z: Miejska Biblioteka Publiczna