Policja Oświęcim zatrzymała pijanego pirata drogowego: 101 km/h w mieście
Niedzielne popołudnie w Oświęcimiu przyniosło mieszkańcom niecodzienne wydarzenie, które stanowi ostrzeżenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Policja zatrzymała nietrzeźwego kierowcę, który znacząco przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym, narażając na niebezpieczeństwo siebie i innych.
  1. Policjanci z Oświęcimia zatrzymali do kontroli kierowcę Forda, który przekroczył prędkość w terenie zabudowanym.
  2. 44-letni mężczyzna jechał z prędkością 101 km/h, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h.
  3. Badanie alkomatem wykazało u kierowcy 0,9 promila alkoholu.
  4. Za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami na co najmniej 3 lata oraz wysoka grzywna.
  5. Apel do kierowców o nieprowadzenie pojazdów po spożyciu alkoholu lub narkotyków.

Zdarzenie to rozegrało się na drodze krajowej numer 44, kiedy to funkcjonariusze policji, dbając o bezpieczeństwo w ruchu drogowym, zatrzymali do kontroli samochód marki Ford. Okazało się, że kierowca, będący mieszkańcem powiatu pszczyńskiego, znacznie przekroczył dozwoloną prędkość, co już samo w sobie jest poważnym wykroczeniem. Sytuację dodatkowo skomplikowało wykrycie u niego alkoholu.

Przypadek ten stanowi jaskrawy przykład na to, jak alkohol i brawura za kierownicą mogą prowadzić do niebezpiecznych sytuacji na drodze. Warto przypomnieć, że konsekwencje takiego zachowania są nie tylko finansowe. Przede wszystkim chodzi o zdrowie i życie - zarówno własne, jak i innych uczestników ruchu drogowego.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców do odpowiedzialności i rozwagi na drodze. Pamiętajmy, że przestrzeganie przepisów i trzeźwość za kierownicą to nie tylko kwestia mandatów czy punktów karnych. To przede wszystkim dbałość o bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich. W przypadku zauważenia nietrzeźwego kierowcy, nie wahajmy się reagować i informować odpowiednie służby, korzystając z numeru alarmowego 112.


Opierając się na: Policja Oświęcim