Kraków dla seniorów - co warto wiedzieć na ten temat?

Kraków to bez wątpienia miasto przyjazne dla wszystkich mieszkańców i turystów niezależnie od ich wieku. To właśnie tutaj na aktywnych seniorów czeka wiele atrakcji. W mieście tym osoby starsze mogą uczestniczyć w wielu ciekawych wydarzeniach kulturalnych. Jak zatem seniorzy mogą spędzać swój wolny czas w Krakowie?

Miejsca w Krakowie, które zostały stworzone z myślą o potrzebach osób starszych

Krakowscy seniorzy mogą skorzystać z wielu ciekawych sposobów na spędzanie wolnego czasu. W mieście tym mogą, bowiem uczestniczyć w interesujących zajęciach, wykładach, warsztatach i innych przedsięwzięciach organizowanych przez Uniwersytety Trzeciego Wieku. Na terenie Krakowa działa kilka takich uniwersytetów np. Jagielloński Uniwersytet Trzeciego Wieku czy Uniwersytet Politechniki Krakowskiej. Ciekawą ofertę edukacyjno- kulturalną ma dla osób starszych także Nowohucka Akademia Seniora. Różne formy aktywności w tym dostosowane do wieku zajęcia sportowe i turystyczne proponują swoim uczestnikom kluby seniora, zaś w centrach aktywności seniorów osoby starsze mogą nauczyć się między innymi języka angielskiego czy obsługi komputera.

Co jeszcze seniorzy mogą robić w Krakowie?

Oprócz uczestnictwa w zorganizowanych zajęciach seniorzy mogą także samodzielnie korzystać z oferty kulturalnej Krakowa, a oferta ta jest naprawdę bogata. W Krakowie działa wiele instytucji promujących kulturę i sztukę. Jest tu całe mnóstwo godnych odwiedzenia kin, teatrów i muzeów. Jeżeli chcielibyśmy dowiedzieć się więcej na temat Krakowa to pamiętajmy o tym, że regionalnym portalem, który warto odwiedzić jest portal o nazwie agatka-krakow.pl

Miejsca w Krakowie, które zostały stworzone z myślą o potrzebach osób starszych