Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Obrady Rady Powiatu w Oświęcimiu. Widoczni członkowie zarządu powiatu.

W najbliższą środę, 24 listopada o godz. 14 w sali audiowizualnej im. Jana Klęczara internatu popularnego „Chemika” odbędzie się XXXVIII sesja Rady Powiatu w Oświęcimiu.

Radni rozpatrzą kilka projektów uchwał, m.in. zdecydują o ewentualnym dofinansowaniu działalności Uniwersytetu Trzeciego Wieku, funkcjonującego w strukturach Regionalnego Ośrodka Kultury w Zatorze.

Pochylą się nad projektem uchwały ws. w sprawie wyrażenia zgody na bezprzetargowe wydzierżawienie dla G.V.M. Carint sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie gruntu będącego w nieodpłatnym użytkowaniu Zespołu Opieki Zdrowotnej w Oświęcimiu. Spółka planuje na tym terenie postawić budynek o pow. 361 m kw. i wybudować drogę dojazdową z parkingiem.

W porządku obrad najbliższej sesji jest widnieje też projekt Programu współpracy Powiatu Oświęcimskiego z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2022 rok. Warto wspomnieć, że obecnie na terenie naszego powiatu działa około 400 różnego rodzaju stowarzyszeń, klubów sportowych i fundacji. W znaczący sposób przyczyniają się one do wzbogacenia oferty w różnych obszarach dla mieszkańców.

Pełny porządek obrad wraz z projektami uchwał można znaleźć tutaj: https://ssl.esesja.pl/posiedzenie8/153086

Sesję na żywo (i z odtworzenia) będzie można śledzić tutaj: http://esesja.tv/transmisje_z_obrad/1664/rada-powiatu-w-oswiecimiu.htm