Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

 Kiedy firmie przyda się prawnik? - Obsługa prawna firm

Nie tylko wielkie przedsiębiorstwa potrzebują usług prawnika. W niektórych sytuacjach takich, jak: podjęcie ryzykownej inwestycji, podpisanie kontraktu z zagraniczną firmą, czy innych podobnych, dobrze jest skonsultować się z prawnikiem. Tu chodzi o bezpieczeństwo waszego przedsiębiorstwa. W korporacjach, prawnicy najczęściej są zatrudnieni na etat jako pracownicy tych firm. Jest to duży wydatek i czasami niekonieczny. Czasami lepiej postawić na współpracę z kancelarią adwokacką. Wtedy powinno wyjść taniej, a i tak będziecie mogli liczyć na pomoc. W dalszej części artykułu opiszę kiedy warto wziąć to pod uwagę.

Obsługa prawna przedsiębiorstwa

Zacznijmy od wyjaśnienia co to tak właściwie jest. Wiele kancelarii (raczej tych lepszych) oferuje swoje usługi przedsiębiorcom w obsłudze prawnej prowadzonych przez nich firm. Pomoc ta może zawierać różne usługi. Oto kilka z nich:

• doradztwo z zakresu prawa gospodarczego,

• doradztwo z zakresu prawa pracy,

• doradztwo z prawa spółek,

• doradztwo z zakresu prawa handlowego.

Sam model współpracy można nazwać outsourcingiem. Oznacza to, że kontaktujecie się z kancelarią tylko wtedy, gdy tego potrzebujecie. Nie musicie zatrudniać prawnika na etat, nie musicie go szkolić. To może dawać spore oszczędności w momencie, gdy wasze przedsiębiorstwo potrzebuje tylko doraźnej pomocy. Zyskujesz nie tylko oszczędność przy takiej współpracy, ale często też pewność, że jesteś obsługiwany przez specjalistów. Takie kancelarię wkładają dużo wysiłku w utrzymaniu najwyższych standardów i wiedzy swoich pracowników. Zatrudniając kogoś na etat, nie będziesz w stanie sam sprawdzić fachowej wiedzy danego kandydata.

Kiedy zdecydować się na pomoc prawnika?

Potrzebujesz opracowania umów z pracownikami i innymi firmami? To jest z sytuacji, gdy prawnik może pomóc. Pamiętaj, że wszystkie dokumenty, w tym umowy, muszą być zgodne z prawem, aby nie mieć później sporych problemów. Prawnik może też pomóc w czytaniu dokumentów z sądu i może także reprezentować firmę przed sądem, jeżeli zajdzie taka potrzeba. Chcesz zwolnić pracownika, który złamał prawo? To kolejna sytuacja, z którą dobrze jest się udać do kancelarii. Prawnicy mogą pomóc też, np. w przekształceniu przedsiębiorstwa, jego likwidacji czy założeniu innej spółki.

Koszt współpracy z kancelarią

Taki koszt jest tak naprawdę sprawą indywidualną i dużo zależy od samej kancelarii oraz od zakresu w jakiej kancelaria będzie udzielać Ci porad. Im większy zakres, czyli im więcej obowiązków będzie miała kancelaria, tym koszt będzie wyższy. To samo dotyczy wielkości twojego przedsiębiorstwa. Im większa firma, tym większy koszt współpracy. Najlepiej jest skontaktować się z wybranymi kancelariami i zapytać o wycenę ich usług. Pamiętaj też, że na obsłudze prawnej nie jest warto oszczędzać, bo może wpędzić to twoją firmę w niezłe tarapaty. Sąd, klienci, czy pracownicy nie przyjmą wymówki pt. „Nie wiedziałem, tak mi doradził prawnik”. To i tak obciąży ciebie i twoją firmę. Sprawdź więcej informacji na https://kancelariafortis.pl/