Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Zdjęcie małego Jasia Leśniaka.

W najbliższą niedzielę, 19 września na oświęcimskich Bulwarach stowarzyszenie Pozytywni zaprasza na piknik „2. Pozytywne zakończenie lata dla Jasia Leśniaka”. Współorganizatorem wydarzenia jest Powiat Oświęcimski.

Problemy chłopczyka zaczęły się tuż po jego narodzinach.

Chwile radości przyćmił strach, paraliżujący strach. Nasz malutki synek tylko co przyszedł na świat, a już musiał toczyć walkę o życie – mówią rodzice Janka.

Dziecko doznało zawału tętnicy środkowej mózgu, co spowodowało porażenie lewej strony jego ciała. Janek ma problemy z utrzymaniem równowagi. Chłopczyk zmaga się również z uszkodzeniem nerwu wzrokowego.

Nie mamy czasu do stracenia, dlatego prosimy – pomóżmy małemu Jasiowi – proszą rodzice Janka.

Stowarzyszenie Pozytywni postanowiło zorganizować dla Janka różnego rodzaju akcje – pikniki, zbiórka plastikowych nakrętek i zużytych baterii, aukcje charytatywne (https://www.facebook.com/groups/pozytywniaukcjedzieciom). 2. Pozytywne zakończenie lata to pierwsze wydarzenie dla chłopca.

Link do skarbonki Jasia: https://www.siepomaga.pl/pozytywnidlajasia – można tam wrzucić parę złotych.

Celem jest zebranie 25 tysięcy złotych. Fundusze rodzice przeznaczą na intensywną terapię dziecka.

Na pikniku w Oświęcimiu będzie można oddać plastikowe nakrętki oraz zużyte baterie, a także zjeść pyszne dania.

Będą to m.in. wspaniałości ze swojskiego stołu, ciasta, ciasteczka ręcznie malowane wędzone skrzydełka z grilla, kiełbaska od Koła Gospodyń w Trzebieńczycach, śledzie w żurawinie, smalec po bachowsku i ciasto drożdżowe od KGW z Bachowic. Pozytywni zadbają też o hot dogi, watę cukrową oraz popcorn – przybliża Jolanta Wodniak ze stowarzyszenia.

Przysłowiową wisienką na torcie będzie broszkowicki rarytas, czyli zupa biełucha przygoptowana przez panie z miejscowego KGW.

Spragnieni będą mogli skosztować pysznych soków z dystrybutora, a także wody z saturatora z czasów PRL od Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Oświęcimiu.

Jakie jeszcze atrakcje czekają na przybyłych? Pokazy kobudo, brazylijskiego jiu jitsu, Grupy Rekonstrukcji Historycznej Milites, taniec Latino z Katarzyną Majtczak. Dzieci – i nie tylko one – będą mogły pojeździć na rumakach ze stadniny koni Ikarion w Bobrku, zaprzyjaźnić się z pieskami z oświęcimskiego schroniska OTOZ Animals, pospacerować z lamami, a także posłuchać o tym, jak jest skonstruowany silnik samochodowy.

Z kolei księża salezjanie w Oświęcimiu zapraszają na spacer po pięknym ogrodzie. Spotkamy tam papugi Mirka Kwiatkowskiego i pszczelarzy. Specjalną atrakcją będzie pokaz rzeźby Józefa Watychowicza, który w trakcje pikniku wyrzeźbi w drewnie specjalnie dla organizatorów rzeźbę, która później trafi na aukcję charytatywną.

Podczas 2. Pozytywnego zakończenia lata nie może zabraknąć dmuchawców, malowania twarzyczek, błyszczących tatuaży, balonów z helem, wielkich maskotek do przytulania, czy możliwości nabycia małych pluszaków, gier i puzzli.

Swoją obecność zapowiedzieli również policjanci, Miejskie WOPR w Oświęcimiu, Wojsko Obrony Terytorialnej, GRH Posterunek Policji Państwowej w Oświęcimiu, a także druhowie z ochotniczych Straży Pożarnych z Bobrka i Przeciszowa, którzy będą uczyć pierwszej pomocy przedmedycznej. Przygotowali również pokaz – niespodziankę.

Chętni będą się mogli również przyjąć szczepionkę przeciwko COVID-19, zadba o to Atma Rescuers. Każdy, kto pojawi się w niedzielę 19 września na oświęcimskich Bulwarach będzie mógł sobie zrobić pamiątkową fotkę w specjalnej, „pozytywnej ramce”. O muzyczną oprawę wydarzenia zadba Dj P. G. EVENT, zdjęcia „z ziemi” wykona Małgorzata Musielak, a „z nieba” – Sky Foto Studio.

Wszystkie datki, które podczas wydarzenia trafią w całości do skarbonek trafią na konto Janka Leśnika. Wszyscy, którzy współuczestniczą w pikniku nie pobierają żadnych wynagrodzeń za swoje działania.

Dziękujemy współorganizatorom, partnerom i wszystkim tym, którzy są z nami i działają dla Jasia – mówią zgodnie Pozytywni.

  • Plakat informujący o imprezie stowarzyszenia Pozytywni dla małego Jasia.