Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

“Głos Seniora” razem z programem społecznym Adamed dla Seniora inaugurują ogólnopolską kampanię pod nazwą “Poznaj swojego sąsiada – seniora”. W ten sposób organizatorzy akcji promują ideę pomocy sąsiedzkiej dla potrzebujących seniorów. Apelują do wszystkich osób, aby włączyły się w akcję wsparcia sąsiada – seniora.

Najbardziej dotkliwym problemem osób starszych jest samotność i brak zainteresowania ze strony najbliższego otoczenia. Ale nawet najbardziej samotny człowiek ma sąsiada. I każdy z nas jest czyimś sąsiadem. Często seniorzy nie chcą prosić o pomoc. Albo nie chcą przeszkadzać, kiedy widzą, jak spieszymy się każdego dnia do pracy czy na zakupy, zajęci swoimi sprawami. Ich izolację pogłębiła trwająca od ponad roku pandemia.

– Tymczasem tak naprawdę nawet najdrobniejszy gest sąsiedzkiej życzliwości może okazać się o wiele cenniejszy niż wszelkie formy pomocy instytucjonalnej. Dlaczego? Bo wynika z autentycznego zainteresowania drugim człowiekiem. Seniorem. Sąsiadem – podkreślają inicjatorzy akcji.

Chcąc dołączyć do akcji, należy wydrukować gotowy plakat znajdujący się na stronie internetowej: https://glosseniora.pl/poznaj-sasiada/ (także pod niniejszym tekstem), wpisać numer kontaktowy i zawiesić na klatce schodowej lub włożyć do skrzynki osoby samotnej. W kolejnym kroku należy poczekać na zgłoszenie potrzebującego seniora, a następnie pomóc takiej osobie ze zrobieniem zakupów, wyprowadzeniem psa czy rozmową telefoniczną.