W ramach projektu „MOWES2 – Małopolski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej – Małopolska Zachodnia” zapraszamy samorządy do współpracy. – Oferujemy bezpłatną pomoc w zakresie współpracy z organizacjami pozarządowymi, m.in. konsultowania programów współpracy, zmian w otwartych konkursach ofert, wprowadzania nowych zadań publicznych czy innych form współpracy takich jak fundusz wkładów własnych czy pożyczki – mówi Dorota Kobylec z Fundacji Biuro Inicjatyw Społecznych.
Jeszcze długo będziemy mierzyć się ze społecznymi skutkami pandemii. W tych okolicznościach szczególnie ważna staje się współpraca lokalnych instytucji i organizacji, tak aby skutecznie odpowiadać na pojawiające się nowe potrzeby społeczne. Organizacje pozarządowe są ważnym ogniwem tej współpracy, jednak w wielu przypadkach, w wyniku pandemii, ich działalność uległa znacznemu ograniczeniu.
– Możemy Państwu pomóc uruchomić tę współpracę na nowo, dostosować ją do aktualnych możliwości, wspólnie z organizacjami pozarządowymi zastanowić się jak działać w bieżącej sytuacji, jak odpowiadać na zmieniające się potrzeby mieszkańców. W najbliższych miesiącach będziecie Państwo planować współpracę z organizacjami na kolejny rok (lata), możemy Wam w tym pomóc! – podkreśla Dorota Kobylec.
Oferta skierowana jest również do samorządów zainteresowanych współpracą z mieszkańcami – w ramach rewitalizacji, konsultacji społecznych, inicjatywy lokalnej czy budżetu obywatelskiego. Jeśli w ostatnich miesiącach aktywność społeczna na Państwa terenie została ograniczona, warto podjąć działania aktywizujące adresowane do mieszkańców. W tym zakresie również oferujemy wsparcie.
W ramach projektu „MOWES2 – Małopolski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej – Małopolska Zachodnia” zaproszenie do współpracy kierujemy do samorządów z terenu powiatu: oświęcimskiego, wadowickiego, chrzanowskiego i olkuskiego. Oferujemy samorządom bezpłatne, kompleksowe wsparcie edukacyjno-doradcze oraz pomoc w prowadzeniu konsultacji społecznych. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą szczegółową:
- Ścieżką wsparcia społeczności lokalnej (załącznik nr 3a)
- Ścieżką wsparcia w zakresie klauzul społecznych (załącznik nr 3b)
- Ścieżka wsparcia w zakresie reintegracji społecznej i zawodowej (załącznik nr 3c)
Udział w projekcie to możliwość uzyskania fachowego wsparcia, ale również zobowiązanie do konsekwentnej współpracy i wprowadzenia nowych rozwiązań. Przed złożeniem formularza zgłoszeniowego należy zapoznać się załączoną dokumentacją. Prosimy zwrócić szczególną uwagę na zapisy kontraktu – umowy uczestnictwa (załącznik nr 2), który informuje o zobowiązaniach samorządu.
Liczba miejsc w projekcie jest ograniczona. Na formularze rekrutacyjne (załącznik nr 1) czekamy do 18 czerwca 2021 r. Prosimy przesłać je na adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Wybrane samorządy zostaną zaproszone do drugiego etapu – rozmów rekrutacyjnych. W razie pytań prosimy o kontakt z animatorkami współpracy JST: Ewą Chromniak (tel. 790 346 927) lub Dorotą Kobylec (tel. 790 346 928 ) z Fundacji Biuro Inicjatyw Społecznych.
deklaracja_uczestnictwa_załącznik_do_kontraktu info_MZ_REKRUTACJA SAMORZĄDÓW_wiosna 2021 Regulamin animacji lokalnej dla jednostek samorządu terytorialnego W ramach projektu zał nr 1a -MZ_ formularz rekrutacyjny_3a_Ścieżka pracy ze społecznością lokalną_MZ zał nr 1b – formularz rekrutacyjny_ 3b_Ścieżka wsparcia w zakresie klauzul społecznych zał nr 1c – formularz rekrutacyjny_3c_Ścieżka wsparcia w zakresie reintegracji społecznej i zawodowej zał nr 2_kontrakt_MZ_ost_nowe zał nr 3a_oferta_ścieżka pracy ze społecznością lokalną zał nr 3b_ oferta _ścieżka wsparcia w zakresie klauzul społecznych zał nr 3c_ oferta _ścieżka wsparcia w zakresie reintegracji społecznej i zawodowej zał nr 4_karta _oceny_MZ2