Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Poznaj bliżej moc płynu micelarnego

Wiele kobiet marzy o pięknej zdrowej skórze i do tego celu wykorzystuje różnego rodzaju kosmetyki do pielęgnacji cery. Wśród wielu kosmetyków znajdziemy również płyn micelarny. Jak się go stosuje, do czego służy i dla kogo będzie to dobry zakup? Przyjrzyjmy się bliżej tej kwestii.

Skuteczne oczyszczanie twarzy

Płyn micelarny z pewnością wielu osobom kojarzy się z tak oczywistą kwestią jak demakijaż. Tego typu kosmetyk sprawdza się również doskonale jako jedna ze skuteczniejszych metod oczyszczania twarzy. Jeśli więc chcemy pozbyć się starego makijażu z twarzy to najlepszy będzie właśnie płyn micelarny, który głęboko i skutecznie oczyszcza dzięki swojej unikatowej formule polegającej na działaniu podobnym do działania mydła. Z tym, że pozwala jeszcze lepiej zbierać nie tylko nadmiar makijażu, ale również drobinki tłuszczu, które utkwiły na naszej skórze.

Przeczytaj też - Dobór kosmetyków do mycia twarzy według rodzaju skóry

Na co zwrócić uwagę przy zakupie płynu micelarnego?

Przy zakupie tego produktu należy przede wszystkim zwrócić uwagę na to na jakiego rodzaj cery jest przeznaczona. Zwykle na półkach sklepowych znajdziemy te płyny, które mają właściwości wspierające dla skóry wrażliwej, dzięki czemu cera nie zostanie podrażniona przez mocne działanie związane z oczyszczaniem. Znajdziemy też płyny przeznaczone dla skóry trądzikowej. Najważniejszą jednak kwestią jest to, że tego typu produkt w swoim założeniu ma łagodzić i nie podrażniać, a przy tym spełniać swoją rolę oczyszczającą. Z tego względu w ich składzie nie znajdziemy żadnych sztucznych substancji. Przy wyborze odpowiedniego dla nas produktu należy dokładnie przeanalizować skład i wybierać najlepiej takie na bazie produktów pochodzenia roślinnego. Przy większości tego typu produktach możemy też znaleźć wyraźną informację o tym, że dany produkt nie był testowany na zwierzętach. To również powinno być dla nas ważnym sygnałem, aby właśnie wybierać marki, które wykorzystują taką symbolikę i ten sposób produkcji swoich kosmetyków.

Jak stosować płyn micelarny?

Zasada stosowanie płynu micelarnego jest niezwykle prosta – wystarczy na niewielki wacik nałożyć zaledwie kilka kropel płynu, a następnie zacząć stosować na skórę twarzy. Należy to jednak robić delikatnie, ponieważ samo działanie płynu powinno w zupełności wystarczyć niezależnie od siły przecierania na skórze. Jeśli jednak efekt nie jest satysfakcjonujący to może po prostu oznaczać, że zastosowany makijaż jest znacznie bardziej odporny i do tego celu trzeba wykorzystać wcześniej inny preparat, aby następnie przepłukać twarz płynem micelarnym.