Nietrzeźwa kierująca zatrzymana w Zaborzu - miała 0,6 promila

Tuż po godzinie 16 policjanci z oświęcimskiej drogówki zatrzymali Audi w Zaborzu. Kierująca została wyeliminowana z ruchu drogowego po badaniu, które wykazało alkohol. Patrol przerwał jazdę, zanim doszło do poważniejszego zdarzenia.
We wtorek (17.03.2026) po południu policjanci pilnowali bezpieczeństwa ruchu drogowego na terenie gminy Oświęcim. Tuż po godzinie 16 w miejscowości Zaborze na ulicy Grabowej zatrzymali do kontroli samochód marki Audi.
Jak podaje Policja:
“Policjanci z oświęcimskiej drogówki zatrzymali 58-letnią mieszkankę gminy Oświęcim. Kobieta kierowała samochodem w stanie nietrzeźwości.”
Badanie stanu trzeźwości wykazało 0,6 promila alkoholu. Kierująca została wyeliminowana z ruchu drogowego i przekazana służbom zgodnie ze standardowymi procedurami.
Jak podaje Policja:
“Za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem alkoholu grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz konfiskata pojazdu jeśli badanie stanu trzeźwości wykaże, co najmniej 1,5 promila alkoholu.”
W świetle tej informacji grozi tu kara do trzech lat pozbawienia wolności oraz co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Policja zwraca też uwagę na możliwość konfiskaty pojazdu przy wyższym stężeniu alkoholu.
Jak podaje Policja:
“Policjanci apelują: Jesteś nietrzeźwy - nie wsiadaj za kierownicę. Widzisz nietrzeźwego za kierownicą – reaguj.”
Reakcja patrolu pokazuje, że szybka kontrola może przerwać łańcuch zagrożeń - w Zaborzu zatrzymano kierującą z 0,6 promila alkoholu, zanim doszło do poważniejszego zdarzenia.
na podstawie: Policja Oświęcim.
Ostatnie Artykuły

Mobilne Centrum dla NGO rusza w powiecie oświęcimskim i ma dać społecznikom realne wsparcie

Oświęcimscy rolnicy mogą stanąć do konkursu z ciągnikiem w puli nagród

Brzeszcze oddają głos dzieciom, które narysują Ziemię przyszłości

Brzeszcze otwierają nabór na wymianę pieców. Stawka to 4,5 tysiąca złotych

Elektryczne autobusy i wielkanocne akcenty w najnowszych Wieściach z Ratusza

Audyt SEO – zbędny wydatek czy inwestycja, która się zwraca?

Brzeszcze stawiają na bezpieczeństwo i pokazują wojewodzie nowy sprzęt

Baśnie zaklęte w papierze - w Oświęcimiu dziecięca wyobraźnia gra pierwsze skrzypce

Elegancja Coco Chanel i odważny kolor - ta wystawa w bibliotece przyciąga wzrok

Wieża Pileckiego w Chełmku już otwarta – z góry widać historię i całą dolinę

Brzeszcze szykują miesiąc od turnieju drogowego po kabaret o domowych sporach

Papierowe kwiaty i wielka moc opowieści - biblioteka rozkwitła z dziećmi

Basen pod Platanem zyska podnośniki i lepszy dostęp dla osób z ograniczoną mobilnością

