Zazwyczaj wszelkie nieszczęścia przytrafiają się w najmniej dla nas odpowiednim momencie. Śpieszysz się do pracy, musisz jeszcze odwieźć dzieci do szkoły, które już na samą myśl o spóźnieniu płaczą, a Ty w totalnym chaosie starasz się zamknąć drzwi wejściowe na wszystkie możliwe sposoby, czyli po dobroci i za pomocą siły. Niestety metoda na kopnięcie lub szarpnięcie drzwi działa tylko w filmach, co więcej może wyrządzić jeszcze więcej problemów niż pożytku. Awaryjne otwieranie mieszkań w Gliwicach może być potrzebne w każdej chwili, dlatego też zamiast używać siły, lepiej jest zadzwonić po pomoc ślusarską Pogotowia Zamkowego z Gliwic, które przyjmie zgłoszenie o każdej porze dnia oraz w święta.

Przyczyny awarii zamka w drzwiach oraz sposoby jak sobie z nią poradzić:

Uszkodzenie klucza

Jedną z przyczyn, przez którą nie możemy otworzyć drzwi to mechaniczne uszkodzenie klucza. Mało kto zdaje sobie sprawę, że klucz nie jest niezniszczalny. Może się okazać, że jego mała deformacja doprowadzi do uniemożliwienia otwarcia lub zamknięcia drzwi. Najczęściej przekonują się o tym osoby, które używają klucza jak narzędzia MacGyvra, czyli do wszystkiego. W takim przypadku powinno wystarczyć dorobienie nowego klucza. Inaczej wygląda sytuacja, kiedy nasze wcześniejsze szarpanie się uszkodziło wkładkę drzwi. W tym przypadku idealnym rozwiązaniem będzie pomoc okolicznego ślusarza.

Złamanie klucza

Większym problemem jest ułamanie klucza w zamku drzwi. Chcąc samemu wyciągnąć złamany element musimy się wykazać cierpliwością oraz sprytem. Do wyciągnięcia kawałka klucza przyda się drut lub pęseta i możemy samodzielnie spróbować "operacji" na ułamanej części. Jest to zazwyczaj proces czasochłonny i wymagający precyzji. Jeżeli nie mamy ani czasu, ani zdolności manualnych, to warto zdać się na ślusarskie doświadczenie Pogotowia Zamkowego.

Niewłaściwe obchodzenie się z drzwiami

Kolejną przyczyną awarii zamka w drzwiach jest niewłaściwe obchodzenie się z samymi drzwiami. Ciągłe trzaskanie, szarpanie oraz nazbyt duże nasłonecznienie mogą doprowadzić do zniszczenia całego mechanizmu lub obluzowania jego części, co ostatecznie skutkuje problemem z płynnością podczas próby zamknięcia drzwi. Może się również zdarzyć, że drzwi (choć tego nie widać) zostały zniszczone przez osoby trzecie. W takim przypadku bez względu na to, czy była to próba włamania czy głupi żart, konieczna jest wymiana całego zamka na nowy.

Bez względu na źródło awarii zamka w drzwiach, za każdym razem borykamy się z tym samym problemem: niemożliwością zamknięcia lub otworzenia drzwi. W takich chwilach zawsze warto mieć na uwadze, że najlepszym rozwiązaniem, jakie powinno nam przyjść do głowy to kontakt z doświadczonym fachowcem, który zlikwiduje usterkę, ale również doradzi konieczność wymiany wkładki lub całego zamka oraz dostosuje wysokość opadających drzwi.

otwieranie5 2698e