Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Gmina Kęty. Drogowy przestępca wpadł na wykroczeniu

Policjanci z oświęcimskiej drogówki zatrzymali 31 – letniego mieszkańca Andrychowa, który wsiadł za kierownicę samochodu, pomimo cofniętych uprawnień do kierowania. Drogowy przestępca wpadł w ręce mundurowych, ponieważ przekroczył dozwoloną prędkość.

9 września policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie gminy Kęty. Tuż po godzinie 10.00 zmierzyli prędkość samochodu marki VW Golf jadącego ulicą Bielską w Bulowicach. Miernik prędkości wskazał 75km/h przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h. W związku z powyższym policjanci dali kierującemu sygnał do zatrzymania się.

Podczas czynności okazało się, że kierujący samochodem 31 - latek popełnił nie tylko wykroczenie drogowe lecz dopuścił się także przestępstwa. Z policyjnej bazy danych wynikało, że w 2011 roku zostały mu cofnięte uprawnienia do kierowania za przekroczenie liczby punktów nałożonych w związku z popełnionymi wykroczeniami drogowymi.

Za kierowanie pojazdem pomimo cofniętych uprawnień grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat. Ponadto w związku z popełnionym wykroczeniem drogowym do sądu zostanie również skierowany wniosek o ukaranie.