Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Sytuacja epidemiologiczna w powiecie oświęcimskim na dzień 12 lipca br.

AKTUALIZACJA Z GODZ. 19. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Oświęcimiu przedstawiła aktualne dane o sytuacji epidemiologicznej w naszym powiecie w rozbiciu na poszczególne gminy. Stan na 12 lipca (godz. 13). PATRZ TABELKA.

***

AKTUALIZACJA Z GODZ. 11.20. Mieszkaniec powiatu oświęcimskiego jest w gronie 3 ozdrowieńców z Małopolski, o których doniosła dziś Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie. To 2 kobiety i 1 mężczyzna, w wieku od 50 do 57 lat, z powiatu krakowskiego (2 osoby) oraz oświęcimskiego (1 osoba). Dwie osoby przebywały w szpitalu, jedna w izolacji. W sumie w Małopolsce mamy 1368 ozdrowieńców.

W nawiązaniu do poprzedniego postu o liczbie osób w Małopolsce zakażonych w ciągu ostatniej doby koronawirusem SARS-CoV-2, to, jak poinformował Małopolski Urząd Wojewódzki, 17 kobiet i 12 mężczyzn, w wieku od 7 miesięcy do 75 lat, z powiatu tatrzańskiego (17 osób), Krakowa i powiatu nowosądeckiego (po 3 osoby), Nowego Sącza (2 osoby) oraz powiatów: wadowickiego, krakowskiego, gorlickiego, limanowskiego (po 1 osobie). Aktualnie 3 osoby są hospitalizowane, pozostałe przebywają w izolacji.

Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 2048 osób.

(Źródło informacji: WSSE w Krakowie).

***

W ciągu ostatniej doby potwierdzono laboratoryjnie zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u 29 mieszkańców Małopolski. Nie ma w tym gronie mieszkańców naszego powiatu. Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie przedstawiła najświeższe dane o sytuacji epidemiologicznej w Małopolsce w rozbiciu na poszczególne gminy. Wkrótce więcej szczegółów. Stan na 12 lipca (godz. 8).