Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Kęty. Przesadził z prędkością. Stracił  prawo jazdy

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego codziennie dbają o bezpieczeństwo na drogach powiatu oświęcimskiego. Wczoraj zatrzymali prawo jazdy 41– letniemu kierowcy, który przesadził z prędkością.

20 maja 2020 policjanci z oświęcimskiej drogówki pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie Kęt. Około godziny 19.00 znajdowali się na ulicy Mickiweicza, gdzie zmierzyli prędkość samochodu marki VW. Okazało się, że jego kierowca pędził z prędkością 107km/h przy ograniczeniu prędkości do 50km/h. Mundurowi natychmiast włączyli sygnały uprzywilejowania dając kierującemu sygnał do zjechania na pobocze i zatrzymania się. Podczas kontroli okazało się, że za kierownicą pojazdu siedział 41- letni mieszkaniec gminy Kęty.

Za przekroczenie prędkości na kierującego został nałożony mandat i punkty karne, a także zostało mu zatrzymane prawo jazdy, które będzie mógł odzyskać za trzy miesiące.

Apelujemy o przestrzeganie przepisów i nie przekraczanie dozwolonej prędkości. Z całą pewnością lepiej dotrzeć do celu nieco wolniej, ale znacznie bezpieczniej i zachowując prawo jazdy.