AKTUALIZACJA Z GODZ. 17.45. Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 5 osób w Małopolsce, w tym u 2 w powiecie oświęcimskim.

– To 4 kobiety i 1 mężczyzna, w wieku od 36 do 53 lat, z Krakowa (2 osoby), powiatu oświęcimskiego (2) i nowotarskiego (1). Aktualnie osoby te przebywają w izolacji. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 1165 osób – poinformował po godz. 17.30 Małopolski Urząd Wojewódzki.

WSSE w Krakowie poinformował o kolejnych ozdrowieńcach z naszego województwa. To 13 kobiet i 8 mężczyzn, w wieku od 5 do 84 lat, z Krakowa (2 osoby), powiatu limanowskiego (8), bocheńskiego (5), wielickiego (4), myślenickiego (3), brzeskiego (2), krakowskiego (1) i miechowskiego (1), którzy w większości przebywali w izolacji.

W sumie w Małopolsce mamy 678 ozdrowieńców.

(Źródło informacji: WSSE w Krakowie).

***

AKTUALIZACJA Z GODZ. 15.17. Informacja Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Oświęcimiu o sytuacji epidemiologicznej w powiecie oświęcimskim wg stanu na 21.05.2020 r., godz. 13. PATRZ TABELKA.

***

AKTUALIZACJA Z GODZ. 10.08. Potwierdziły się informacje, które podaliśmy w poprzednim komunikacie. Wszystkie 10 nowych przypadków zakażeń koronawirusem w Małopolsce to mieszkańcy powiatu oświęcimskiego.

To 4 kobiety i 6 mężczyzn, w wieku od 23 do 89 lat, z powiatu oświęcimskiego. Aktualnie 3 osoby są hospitalizowane, pozostałe przebywają w izolacji – poinformował tuż po godz. 10 Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie.

Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 1160 osób, w tym u 47 osób z powiatu oświęcimskiego.

Są też dobre wieści. Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie doniosła o kolejnym ozdrowieńcu z naszego województwa.To 9-letnia dziewczynka z Nowego Sącza, które przebywała w izolacji.

W sumie w Małopolsce mamy 652 ozdrowieńców.

(Źródło informacji: WSSE w Krakowie).

***

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie opublikowała po godz. 9 najnowsze dane na temat sytuacji epidemiologicznej w Małopolsce. Wynika z nich, że od wczorajszego komunikatu w naszym województwie przybyło 10 osób z potwierdzonym laboratoryjnie zakażeniem koronawirusem. Wedle tych danych, są to mieszkańcy powiatu oświęcimskiego. Wkrótce więcej szczegółów. Stan na 21 maja (godz. 8).