AKTUALIZACJA Z GODZ. 17.55. Młody mężczyzna z powiatu limanowskiego to kolejna osoba z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem w Małopolsce. W naszym powiecie sytuacja się ustabilizowała. Dziś nie było u nas żadnego nowego przypadku.

– Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 1167 osób – poinformował przed godz. 18 Małopolski Urząd Wojewódzki.

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie doniosła o kolejnych ozdrowieńcach z naszego województwa. To 13 kobiet i 12 mężczyzn, w wieku od 5 do 95 lat, z Krakowa (4 osoby), powiatu brzeskiego (6), bocheńskiego (5), limanowskiego (4), myślenickiego (3), wielickiego (2) oraz nowotarskiego (1), którzy w większości przebywali w izolacji.

W sumie w Małopolsce mamy 707 ozdrowieńców.

(Źródło informacji: WSSE w Krakowie).

***

AKTUALIZACJA Z GODZ. 17.15. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Oświęcimiu poinformowała o aktualnej sytuacji epidemiologicznej w naszym powiecie w rozbiciu na poszczególne gminy. Stan na 22 maja (godz. 13). PATRZ TABELKA.

***

10-letni chłopiec z powiatu chrzanowskiego – to kolejna osoba w Małopolsce z potwierdzonym laboratoryjnie zakażeniem koronawirusem.

Aktualnie przebywa w izolacji. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 1166 osób – poinformował Małopolski Urząd Wojewódzki.

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie poinformowała o kolejnych ozdrowieńcach z naszego województwa. To 4 mężczyzn, w wieku od 31 do 52 lat, z Krakowa, którzy byli hospitalizowani.

W sumie w Małopolsce mamy 682 ozdrowieńców.

(Źródło informacji: WSSE w Krakowie).