sdr

Wójt Gminy Polanka Wielka Grzegorz Gałgan poinformował, że tężnia solankowa nadal będzie nieczynna. Kiedy ta nowa atrakcja najmniejszej gminy w naszym powiecie zostanie ponownie otwarta?

– Zgodnie z zaleceniami jakie wydał Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego, wskazane jest aby tężnie solankowe zostały otwarte, gdy sytuacja epidemiologiczna pozwoli na ponowne uruchomienie działalności przez sanatoria – czytamy na stronie Urzędu Gminy.

19 maja rząd zapowiedział, że sanatoria będą mogły wznowić działalność w połowie czerwca br.

Od 18 maja czynny jest natomiast usytuowany w sąsiedztwie wspomnianej tężni tor pumptruckowy. Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia liczba przebywających jednorazowo na obiekcie nie powinna przekraczać 12 osób. Użytkownicy obiektu bezwzględnie muszą zachowywać co najmniej 2 metrowy dystans pomiędzy sobą.

Obie atrakcje zostały oddane do użytku w październiku zeszłego roku. Tężnia w Polance Wielkiej to drewniana konstrukcja na betonowej podbudowie. Tor powstał na powierzchni 430 metrów kwadratowych. Łączny koszt inwestycji to 1,1 mln zł. Gmina pozyskała na ten cel pół miliona złotych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

(Źródło/fot: UG Polanka Wielka)