AKTUALIZACJA Z GODZ. 20.30. Kolejne potwierdzone przypadki zarażenia koronawirusem w Małopolsce. Obecnie zarażonych jest 1️50 osób w naszym województwie. – Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych osób: mężczyzny w sile wieku z Krakowa, kobiety w sile wieku z Krakowa, kobiety w sile wieku z powiatu wielickiego, osoby niepełnoletniej z powiatu gorlickiego i mężczyzny w sile wieku z powiatu nowosądeckiego. Aktualnie 3 osoby przebywają w izolacji domowej, a 2 są hospitalizowane – poinformowało kilka minut przed godz. 20.30 biuro wojewody małopolskiego.

Wśród nowo potwierdzonych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 jest 89-letni mieszkaniec powiatu krakowskiego, który zmarł w szpitalu w Myślenicach.

– Potwierdzenie zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 zostało przekazane do szpitala już po jego śmierci. Potwierdzono, że była ona spowodowana chorobą COVID-19. Zmarły miał choroby współistniejące – wyjaśnia biuro wojewody.

***

AKTUALIZACJA Z GODZ. 14.45. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 145 osób – poinformowało przed chwilą biuro wojewody małopolskiego. – Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 22 osób.

W tej grupie jest kobieta w sile wieku z powiatu nowosądeckiego i 8 osób z Nowego Sącza (starsza kobieta, młoda kobieta, 2 młodych mężczyzn i 4 osoby niepełnoletnie).

W tej grupie jest też 7 osób z powiatu wielickiego (młoda kobieta, młody mężczyzna, 2 kobiety w sile wieku, mężczyzna w sile wieku, starsza kobieta i starszy mężczyzna).

Zakażenie koronawirusem potwierdzono również u starszego mężczyzny z Krakowa, mężczyzny w sile wieku z powiatu krakowskiego, kobiety w sile wieku z Tarnowa, mężczyzny w sile wieku z powiatu tarnowskiego, starszego mężczyzny z powiatu brzeskiego i starszego mężczyzny z powiatu bocheńskiego.

Aktualnie 16 osób z tej grupy przebywa w izolacji domowej, a 6 jest hospitalizowanych.

***

Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 123 osób.

– Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 11 osób – poinformowało o godz. 9.30 biuro prasowe wojewody małopolskiego.

W tej grupie jest:

– 5 osób z Krakowa (1 kobieta i 2 mężczyzn w sile wieku, 1 młody mężczyzna oraz 1 niepełnoletni),

– 4 osoby z powiatu brzeskiego (2 kobiety i 1 mężczyzna w sile wieku oraz 1 młoda kobieta),

– 1 osoba z powiatu wielickiego (mężczyzna w sile wieku),

– 1 osoba z Tarnowa (starsza kobieta).

Aktualnie 2 osoby z tej grupy są hospitalizowane, a pozostałe 9 przebywa w izolacji domowej.

Aktualnie kwarantanną w powiecie oświęcimskim objęte są 570 osoby – wynika z najnowszych danych (z godz.13) Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Oświęcimiu.

Nadzorem epidemiologicznym objętych jest 12 osób.

Kolejnych osób z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem na szczęście wciąż nie ma.