AKTUALIZACJA Z GODZ. 21.10 Aktualnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 112 osób. – Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 3 osób – poinformowało wieczorem biuro prasowe wojewody małopolskiego.

W tej grupie jest mężczyzna w sile wieku z Krakowa, starsza kobieta z powiatu limanowskiego i kobieta w sile wieku z powiatu gorlickiego.

Dwie osoby przebywają w izolacji domowej. Jedna osoba jest hospitalizowana.

***

AKTUALIZACJA Z GODZ. 16.15. Aktualnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 109 osób. – Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych czterech osób – mieszkańców powiatów: bocheńskiego (kobieta w sile wieku), krakowskiego (młoda kobieta i młody mężczyzna) oraz myślenickiego (osoba niepełnoletnia) – poinformowało przed godz. 15 biuro wojewody małopolskiego.

Trzy osoby pozostają w izolacji domowej, a jedna w hospitalizacji.

***

AKTUALIZACJA Z GODZ. 14.40. – Najmłodsza zakażona w Małopolsce osoba ma 12 lat, najstarsza 83 lata. Najwięcej zakażonych pochodzi z Krakowa (45 osób), powiatu wielickiego (14 osób) i powiatu krakowskiego (8 osób). Największą grupę wśród zakażonych stanowią osoby w przedziale wieku 41-50 lat, a także 51-60 i 61-70 lat (odpowiednio: 22 i po 21 osób). Wśród 105 potwierdzonych przypadków jest 57 mężczyzn i 48 kobiet – poinformowało po godz. 14 biuro wojewody małopolskiego.

Spora część osób, u których potwierdzono zakażenie, czuła się na tyle dobrze lub nie miała objawów, że aktualnie pozostaje w izolacji domowej. Hospitalizowani przebywają głównie pod opieką Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie (50 osób), niewielka grupa aktualnie jest też w Szpitalu Specjalistycznym im. S. Żeromskiego w Krakowie. Większość z nich jest w dobrym lub stabilnym stanie. Stan czterech osób określa się jako ciężki.

Aktualnie najczęściej źródłem zakażenia jest kontakt z potwierdzonym przypadkiem. Część osób zakaziła się, przebywając za granicą: we Włoszech, Austrii, Francji, USA, Norwegii, Anglii, Finlandii, a także z Niemczech czy w Meksyku.

Do tej pory w Małopolsce wykonano prawie 2400 badań laboratoryjnych. Badania w laboratorium w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II rozpoczęliśmy 12 marca. Od 12 do 28 marca wykonano tam 1310 badań. Prowadzi je też Szpital Uniwersytecki w Krakowie. W okresie od 18 do 28 marca wykonano tam 1035 badań. 30 badań wykonano też w 5. Wojskowym Szpitalu Klinicznym w Krakowie – podsumowało biuro wojewody.

(Źródło. MUW)

***

Aktualnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 105 osób. Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 12 osób.

– W tej grupie jest 6 osób z Krakowa (1 kobieta w sile wieku, 2 młodych mężczyzn, 2 mężczyzn w sile wieku i 1 starszy mężczyzna), 3 osoby z powiatu wielickiego (starszy mężczyzna, starsza kobieta i kobieta w sile wieku) oraz po 1 osobie z powiatów: krakowskiego (mężczyzna w sile wieku), limanowskiego (starszy mężczyzna) i wadowickiego (mężczyzna w sile wieku) – poinformowało o godz. 9.30 biuro wojewody małopolskiego.

8 osób z tej grupy przebywa w izolacji domowej. Pozostałe osoby są hospitalizowane.

***

Dane Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Oświęcimiu na dzień 28.03.2020 godz. 13.

Liczba osób objętych kwarantanną w powiecie oświęcimskim: 553

Liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym: 10

Liczba osób z potwierdzonym zakażeniem: 1.