Hejnał kolęd w Oświęcimiu — XIX Konkurs „Hej kolęda, kolęda” zaprasza śpiewających

W styczniowy dzień centrum miasta nabierze świątecznego tonu: Oświęcimskie Centrum Kultury organizuje XIX Konkurs Kolęd Polskich i Pastorałek „Hej kolęda, kolęda”, który ma wyciągnąć z garderób pastorałkowe stroje i rozruszać lokalne głosy. To propozycja dla młodych wykonawców i dla tych, którzy lubią posłuchać kolędowego repertuaru na żywo.
- Gdzie i kiedy rozbrzmią kolędy w XIX Konkursie „Hej kolęda, kolęda”
- Jury oceni wykonania według kryteriów i przyzna nagrody
Gdzie i kiedy rozbrzmią kolędy w XIX Konkursie „Hej kolęda, kolęda”
Organizatorem wydarzenia jest Oświęcimskie Centrum Kultury. Konkurs odbędzie się 9 stycznia 2026 w Oświęcimskim Centrum Kultury.
Grafik: 9 stycznia 2026 — przesłuchania konkursowe w Oświęcimskim Centrum Kultury.
W rywalizacji wystąpią zarówno soliści, jak i zespoły, podzieleni na grupy wiekowe: 7-9 lat, 10-13 lat, 14-16 lat, 17-19 lat. To nie tylko piosenka — sceniczne kostiumy i rekwizyty też będą podlegać ocenie, więc kolędowanie nabierze widocznego kolorytu 😊
Jury oceni wykonania według kryteriów i przyzna nagrody
Ocena uczestników zostanie przeprowadzona według ustalonych kryteriów artystycznych: m.in. dobór repertuaru, interpretacja, warsztat, ogólne wrażenie artystyczne i kompozycja. Dodatkowo jury weźmie pod uwagę zgodność formy kolędowania z tradycją oraz pomysłowość i oryginalność przejawiającą się w strojach kolędniczych i rekwizytach. W poszczególnych kategoriach i grupach wiekowych jury może przyznać nagrody i wyróżnienia.
Zgłoszenia przyjmowane będą do 15 grudnia 2025. Zgłoszenia przyjmowane będą do 15 grudnia 2025. Kolejność prezentacji konkursowych zostanie podana najpóźniej do 19 grudnia 2025.
Publiczność i miłośnicy kolęd znajdą tu zarówno tradycyjne brzmienia, jak i świeże interpretacje — to okazja, żeby sprawdzić, jak młode pokolenie trzyma świąteczny repertuar i poczuć pogodny, repertuarowy nastrój miasta.
na podstawie: Oświęcimskie Centrum Kultury.
![]()
Ostatnie Artykuły

Rafał Brzoska rozpoczyna inicjatywę 150% i apeluje o zmianę zasad odpowiedzialności platform za fałszywe reklamy

Rajsko zamieni się w plenerową lekcję historii z wojskowym sprzętem

Regionalne smaki i koncert KOMBI. Festiwal nad Jeziorem Mucharskim

Dwadzieścia lat razem. Rodzinny piknik organizacji pozarządowych w Oświęcimiu

Zwornik w Oświęcimiu zmienia się w kieszonkowy park z mini ogrodem

Nowe rondo w Oświęcimiu oznacza objazdy. Skrzyżowanie zostanie zamknięte

Chopin zabrzmi w Oświęcimiu. Grzegorz Niemczuk pokaże poetę fortepianu

Kuchnia błotna, sieci i zabawa. Plac zabaw w Stawach Monowskich po zmianach

Lanckorona zostanie zamknięta. Utrudnienia w gminie Oświęcim

Dobra wypożyczalnia pomp z całodobowym wsparciem technicznym? To możliwe

Drzewo, które słucha ludzi - „Milcząca przyjaciółka” w OCK

Ben nie ma lekko - dorastanie, pierwsza miłość i rockowa energia

Pasażerowie czekają wygodniej. W Oświęcimiu zamontowano siedem nowych wiat

Budynek OSP w Broszkowicach przeszedł ostatnią modernizację
Przydatne dane teleadresowe
- Straż Miejska w Kętach - kontakt, zadania i zgłaszanie interwencji
- Nadzór Wodny w Kętach - kontakt, godziny i zakres działania
- Oczyszczalnia Ścieków w Podolszu - kontakt, zgłoszenia awarii i obsługa klienta
- Dom Pomocy Społecznej w Bobrku - kontakt, warunki przyjęcia i opieka
- Powiatowy Urząd Pracy w Oświęcimiu - kontakt, rejestracja, doradcy i wsparcie dla pracodawców
- Zarząd Budynków Mieszkalnych w Oświęcimiu - kontakt, godziny, wynajem lokali
