Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

leczenie implantami zębowymi w Katowicach

Nowoczesna stomatologia daje nam dzisiaj szerokie możliwości. Piękny uśmiech może być także zasługą wszczepienia implantów zębowych. Kiedy warto je wybrać?

Mocno uszkodzony ząb można próbować wyleczyć, ale nie zawsze można uzyskać wtedy optymalne efekty. Jednak usuniecie go i zamówienie protezy zębowej nie jest jedynym rozwiązaniem. Dzisiaj pacjenci gabinetów mogą wybrać usługi implantologiczne w Katowicach, czyli zdecydować się na wszczepienie implantów zębowych.

Gdy chcemy wybrać implanty Katowice to jedno z wielu miast, gdzie można skorzystać z takiej oferty. Usługi oferuje także klinika Peri-Ort.

Czym dokładnie są implanty stomatologiczne? Kiedy warto je wybrać? Jakie są zalety i wady implantów? Jak wybrać odpowiedni gabinet, który oferuje usługi implantologiczne?

Implanty zębowe w Katowicach – co to jest?

Implanty stomatologiczne czy implanty zębowe to rodzaj wszczepów, które umieszczane są w kości żuchwy albo szczęki. Na wszczepie osadza się wtedy odpowiednie korony zębowe.

Uzupełnienie składa się z trzech głównych elementów:

 • implantu stomatologicznego – wszczepu wprowadzanego do kości
 • łącznika pomiędzy implantem a koroną
 • korony zębowej – jest to widoczny w jamie ustnej element uzupełnienia, najczęściej korona wykonana jest z porcelany, alternatywnie można zastosować mosty protetyczne przy większych brakach

Implanty można zastosować zarówno do uzupełnienia pojedynczego braku zębowego, jak również większych braków, w tym także całkowitego bezzębia. Są bardzo dobrą alternatywą dla ruchomych oraz stałych protez zębowych, na przykład mostów.

Najważniejsze zalety implantów stomatologicznych w Katowicach:

 • naturalny wygląd – implant zębowy niczym nie różni się od naturalnego zęba pod względem swojego wyglądu
 • zachowanie funkcji żucia – nie ma problemów z jedzeniem nawet twardych pokarmów
 • stałe i stabilne zamocowanie implantu – doskonale spełnia funkcję stałego zęba
 • idealne dopasowanie – bez problemów z dyskomfortem, otarciami
 • wyjątkowa trwałość – liczona w kilkudziesięciu latach
 • brak problemów z higieną – implant myjemy tak samo jak inne zęby
 • bez naruszania struktury okolicznych zębów – nie ma potrzeby leczenia kanałowego i piłowania innych zębów, jak ma to miejsce przy mostach protetycznych
 • pomagają zachować młody wygląd – zapobiegają zanikowi kości i zapadaniu się policzków

Gdzie można skorzystać z usług implantologicznych w Katowicach?

Jak wskazaliśmy wcześniej, obecnie usługi implantologiczne oferowane są przez wiele gabinetów na terenie całego kraju. Jeśli chodzi o dobre implanty Śląsk to jedna z wielu lokalizacji, gdzie są one dostępne.

Po wpisaniu do wyszukiwarki internetowej słów takich jak „implanty zębów katowice”, możemy natychmiast zapoznać się z aktualnymi ofertami.

Jeśli chcemy mieć pewność, że korzystamy z usług na najwyższym poziomie, warto wybrać taki gabinet, który ma pozytywne opinie od swoich klientów. Gdy zależy nam na najlepszej obsłudze, gdy chodzi o implanty Katowice opinie można znaleźć także on-line.

Ile kosztuje wszczepienie implantu w Katowicach?

Implanty to najdroższa metoda uzupełnienia braków zębowych. Nie oznacza to jednak, że cieszy się małym zainteresowaniem – jest wprost przeciwnie, ponieważ jej zalety powodują, że to najlepsza alternatywa dla protez zębów.

Jeśli chodzi o implanty Katowice cennik rozpoczyna się od około 3,5 tysiąca złotych za zabieg. Gdy jednak chcemy wybrać lepszej jakości implanty, cena może wzrosnąć nawet do 5 tysięcy złotych.

Cenniki można znaleźć na stronach internetowych gabinetów oferujących implanty zębów w Katowicach i w innych miejscowościach.

Podsumowując, implanty stomatologiczne w Katowicach to bardzo dobry wybór dla każdego, komu zależy na młodym wyglądzie i komforcie po utracie zębów. To trwałe i estetyczne uzupełnienie na lata!