Chełmek. Ostre uderzenie w nielegalny hazard

Policjanci z Komisariatu Policji w Chełmku oraz policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z oświęcimskiej komendy Policji współpracując z funkcjonariuszami Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego, przeprowadzili kolejną akcję wymierzoną w nielegalny hazard. Tym razem dwa lokale w których działały hot spoty zlikwidowane zostały w Chełmku.

W dniu 18 lutego 2019 oświęcimscy policjanci wspólnie z celnikami przystąpili do likwidacji dwóch nowo ujawnionych przez policjantów z Komisariatu Policji w Chełmku, punktów gdzie prowadzony był nielegalny hazard. Po pokonaniu zewnętrznych zabezpieczeń, funkcjonariusze przedostali się do wnętrza lokali. Same maszyny również posiadały zabezpieczenia. Były przymocowane metalowymi sztabami do ścian i podłogi. W tym przypadku funkcjonariusze sięgnęli po szlifierkę kątową przy pomocy której odcięli sztaby, a następnie zarekwirowali siedem maszyn. Automaty zostały przewiezione do Urzędu Celno-Skarbowego, a ich wartość szacowana jest na ponad 40 tysięcy złotych.

Zgodnie z Ustawą o grach hazardowych, właścicielowi automatów grozi grzywna w kwocie 100 tysięcy złotych od każdej zabezpieczonej maszyny oraz kara do trzech lat pozbawienia wolności.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.