Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Niektóre gabinety dentystyczne oferują jedynie podstawowe leczenie stomatologiczne. Jednak, gabinety w których pracuje dentysta dla dzieci, powinien charakteryzować się bogatą ofertą. Podpowiadamy, jak znaleźć dobry gabinet i na jakie usługi zwrócić szczególną uwagę.

Cechy dobrego dentysty dla dzieci

Przede wszystkim należy zadać sobie pytanie, jaki powinien być dentysta dla dzieci? Jakie cechy powinien mieć? Stomatolog dziecięcy musi być osoba sympatyczną. Powinien być uśmiechnięty i miły dla maluszków. Zbudowanie dobrej atmosfery w gabinecie stomatologicznym nie jest łatwą sprawa – jeżeli dentysta dla dzieci potrafi to zrobić, z całą pewnością dziecko będzie zawsze dobrze się czuło na jego fotelu. Dentysta musi być również cierpliwy. Dzieci są różne. Z leczeniem zębów u niektórych nie ma żadnego problemu, leczenie innych może sprawić niemałe problemy. Dzieci są uparte, nie chcą otwierać ust, niektóre kopią lub płaczą. Niebagatelną rolę odgrywają rodzice, jednak lekarz stomatolog musi radzić sobie z takimi sytuacjami.

Jak sprawdzić, czy dentysta dla dzieci nam odpowiada?

Kiedy wybieramy dentystę dla dziecka, warto wybrać się do niego na wizytę adaptacyjną. Podczas takiej wizyty, żeby dziecka nie są leczone. Ewentualnie może odbyć się przegląd uzębienia. Maluch poznaje gabinet, może dotknąć narzędzi i sprawdzić jak działają. Może też porozmawiać z dentystą i zapytać o wszystko, czego jest ciekaw, lub czego się boi. Na takiej wizycie dziecko pozna dentystę dla dzieci, a rodzic może przekonać się, czy jest on odpowiedni dla jego dziecka. Wizyta adaptacyjna często jest płatna, jednak warto za nią zapłacić, aby dziecko było spokojne. Na wizytę taką należy wybrać się oczywiście wtedy, kiedy dziecko nie ma żadnych bólów zęba. Ma to być wizyta bardzo przyjemna!

Jakie usługi oferują dentyści dla dzieci?

W dobrych klinikach stomatologicznych, w których przyjmuje się małych pacjentów, zapewnia się szereg usług stomatologicznych. Między innymi dlatego, warto właśnie tam chodzić ze swoim dzieckiem. To wcale nie oznacza, że dentysta dla dzieci mający swój mały gabinet jest lekarzem gorszym. Nie! Ale zapisanie dziecka do kliniki o szerokim wachlarzu usług, daje pewność, że w razie konieczności wykonania poważniejszych zabiegów, dziecko nie zostanie odesłane do innego specjalisty. To oczywiście wiąże się z dodatkowym stresem dla dziecka. W specjalistycznej klinice stomatologicznej, oferowane są takie usługi jak:

  • Wizyta adaptacyjna,
  • Leczenie zębów mlecznych i stałych,
  • Lakowanie zębów,
  • Podcięcie wędzidełka języka,
  • Ekstrakcja zęba mlecznego,
  • Doskonałe znieczulenie,
  • Konsultacja ortodontyczna,
  • Aparaty zdejmowane i stałe,
  • Wizyty kontrolne.

Dzięki temu, jeżeli pojawi się problem z uzębieniem maluszka, rodzice mogą zawsze zadzwonić do tego samego gabinetu, do miejsca, w którym wszystkich dobrze znają. Dla dziecka to mniejszy stres, zresztą, dla lekarza również – zna dziecko, jego zachowania reakcje.

Kiedy z dzieckiem do dentysty?

Bardzo dużym błędem rodziców jest unikanie wizyt kontrolnych u dentysty dla dzieci. Tymczasem, na pierwszą kontrolę stomatolog dziecięcy zaprasza maluszki mające pierwsze ząbki. Nierzadko zdarza się to już po ukończeniu 6 miesięcy. Kontrola taka jest konieczna, aby dentysta dla dzieci mógł ocenić nie tylko ząbki, ale również dziąsła. Oceni również, czy zęby prosto rosną i czy nie pojawia się na nich próchnica. Trudno w to uwierzyć, ale próchnica może zaatakować nawet ząbki bardzo małych dzieci. Następnie, do dentysty należy chodzić regularnie, najlepiej co 3 miesiące. Jeżeli już wszystkie zęby pojawią się w buzi 3 lub 4 lotka, również należy chodzić na częste kontrole oraz na fluoryzację zębów. Nie można dopuścić do zbyt wczesnego usunięcia zębów mlecznych. Może to skutkować krzywizna zębów stałych i wadami zgryzu dziecka.

Dentysta dla dzieci i oferowane przez niego usługi

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.