Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Produkcja płyt CD, oferowana przez wiele działających na polskim rynku firm, to sposób na pozyskanie bardzo dużej ilości nośników, z nagranymi na nich danymi. Do metod, które cieszą się zainteresowaniem największej liczby osób na całym świecie, zalicza się tłoczenie płyt CD oraz duplikację – są one popularne nie tylko ze względu na atrakcyjny cennik, ale również ostateczny efekt. Przyjrzyjmy się nieco bliżej obu tym metodom i sprawdźmy, która z nich będzie najlepsza dla Ciebie!

Tłoczenie płyt CD i duplikacja – na czym polegają te metody?

Obie metody produkcji płyt powinna zaproponować Ci każda profesjonalna tłocznia CD, która dysponuje nowoczesnym, specjalistycznym wyposażeniem i jest w stanie przeprowadzić oba procesy w sposób kompleksowy i możliwie jak najszybszy. Każda z metod jest warta uwagi, jednak obie znacząco różnią się od siebie, dlatego też skierowane są do różnego grona odbiorców.

Tłoczenie płyt CD jest metodą, która odbywa się przy udziale nowoczesnych wtryskarek – podstawą jest tutaj stworzenie odpowiedniej matrycy z danymi, która zostaje odpowiednio zabezpieczona poprzez warstwę aluminium i specjalny lakier, utwardzany promieniowaniem ultrafioletowym. Dzięki temu nie tylko nie dochodzi do utleniania płyt, ale również są one niezwykle odporne na zarysowania, a ich trwałość szacuje się nawet na 100 lat. Tłoczenie płyt CD, dostępne np. tutaj: http://agmark.pl/cd.php?id=nagrywanie_plyt (cennik dostępny na stronie) jest metodą skierowaną do tych osób i firm, które chcą zamówić wielotysięczny nakład płyt i pozyskać go w bardzo krótkim czasie – nawet jedną dobę!

Duplikacja z kolei to nic innego jak kopiowanie, które każdy z nas może wykonywać nawet w domowych warunkach, przy udziale nagrywarek. Oczywiście tłocznia CD posiada na wyposażeniu nowoczesne i bardzo szybkie maszyny, które pozwalają zapewnić realizację naprawdę dużych zamówień. W tej metodzie dane kopiowane są z jednej płyty na drugą, więc nie dochodzi do tworzenia specjalnych matryc – to z kolei ma wpływ na wytrzymałość płyt (niższą niż w przypadku tłoczenia).

Tłoczenie płyt CD czy duplikacja? Porównanie metod i cennik

Produkcja płyt CD – którą metodę wybrać?

Zarówno tłoczenie płyt CD, jak również ich duplikacja mają swoje zalety i wady, a wybór metody jest uzależniony przede wszystkim od indywidualnych celów i potrzeb. Tłoczenie płyt CD to przede wszystkim możliwość zaopatrzenia się w bardzo dużą liczbę wysokiej jakości płyt, które są dużo bardziej wytrzymałe od tych, które biorą udział w procesie kopiowania. Jest to również metoda tania, ponieważ koszt jednej płyty, przy nakładzie np. 1000 egzemplarzy, nie przekracza 1 zł. Tutaj jednak warto powiedzieć, że cennik jest bardziej korzystny w przypadku kopiowania – koszt jednej płyty przy 1000 egzemplarzy wynosi np. 0,25 zł, jednak tutaj warto mieć również na uwadze, że należy dodatkowo zapłacić za czystą płytę, na której nagrywany będzie materiał.

Zwykle kopiowanie przebiega też szybciej, chociaż tutaj wszystko zależy od polityki, jaką prowadzi tłocznia CD – czasami realizacja zlecenia w przypadku mniejszych zleceń wynosić będzie 1 dobę, a przy większych (tłoczenie płyt CD) nawet tydzień. Warto więc przed podjęciem decyzji wziąć to pod uwagę i dowiedzieć się w tłoczni CD, jaki będzie czas realizacji zlecenia.

Skuteczna produkcja płyt CD – tylko z profesjonalną tłocznią!

Niezależnie od tego, jaką metodę produkcji płyt CD wybierzesz, musisz mieć na uwadze to, że tym, co będzie miało największy wpływ na Twoje zadowolenie, jest jakość usług świadczonych przez tłocznię CD. Musi ona dysponować nowoczesnymi maszynami i przeprowadzać cały proces produkcji płyt zgodnie z najwyższymi standardami. Co więcej – musi być to również firma zaufana i fachowa, a o tym czy jest tak w rzeczywistości, dowiesz się przede wszystkim dzięki opiniom wcześniejszych klientów. Polecamy przy tym zapoznanie się z ofertą i stroną internetową firmy – to tam znajdziesz cennik, proponowane metody oraz zakres usług dodatkowych, w skład których wchodzić może np. tworzenie nadruków na płyty, opakowań czy innych elementów, które pozwolą Ci zaopatrzyć się w gotowy produkt.