Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Ferie zimowe to idealny czas na wyjazd w góry. Na turystów w Polsce i za granicą czekają niesamowite atrakcje – aktywne osoby z pewnością chętnie skorzystają ze stoków narciarskich, zapewniających świetną zabawę na świeżym powietrzu. Przed wyborem odpowiednich tras warto jednak pomyśleć o bardzo ważnej kwestii, jaką jest ubezpieczenie narciarskie. Komu i w jakiej sytuacji się przyda?

Turystyczne ubezpieczenie – narty i inne sporty zimowe

Sporty zimowe zapewniają świetną zabawę dla całej rodziny. Nie mają narzuconych ograniczeń wiekowych, a przy tym stoki są dostosowane do różnych poziomów umiejętności uczestników. Dzięki temu jest to rozrywka zarówno dla zaawansowanych, jak i początkujących miłośników sportów zimowych. Planowanie wyjazdu w góry zawsze jest bardzo emocjonujące, jednak warto pamiętać, że poza takimi kwestiami, jak zakup odpowiedniego ubioru i sprzętu oraz rezerwacja terminu w pensjonacie, bardzo ważne jest także wyszukanie ubezpieczenia narciarskiego dla siebie i członków rodziny, np. https://colonnade.pl/aktualnosci/ubezpieczenie-na-narty-ubezpiecz-sie-i-baw. Polisa powinna zapewniać ochronę w razie wypadku w formie organizacji pomocy medycznej, pokrycia kosztów leczenia, a także ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej, gdyby na skutek zdarzenia poszkodowane zostały osoby trzecie.

Jazda na nartach to cudowny sport, jednak wiąże się z pewnym ryzykiem – umożliwia bowiem rozpędzenie się do dużej prędkości, przy której upadek lub wpadnięcie na przeszkodę może skończyć się poważną kontuzją. Najczęściej zdarzają się zwichnięcia i złamania kończyn, jednak na skutek niefortunnego upadku może dojść także do poważniejszych urazów. Z tego względu odpowiednie ubezpieczenie na narty jest niezastąpioną formą ochrony, zapewniającą szybką pomoc medyczną oraz opłacenie kosztów związanych z akcją ratunkową i leczeniem. Dzięki wykupieniu polisy turystycznej, cała rodzina może spokojnie korzystać z atrakcji podczas zimowego wyjazdu, nie martwiąc się o kwestie ewentualnego leczenia.

Pomoc po wypadku, czyli co zapewnia ubezpieczenie narciarskie?

Jeśli na stoku zdarzy się wypadek, na skutek którego osoba ubezpieczona odniesie obrażenia, powinna możliwie jak najszybciej zgłosić się pod numer infolinii swojego ubezpieczyciela. Konsultant przyjmie zgłoszenie oraz doradzi co do dalszych kroków. Firma niezwłocznie przystąpi do organizacji potrzebnej pomocy – akcji ratowniczej oraz opieki medycznej. Dzięki temu poszkodowany szybko otrzyma pierwszą pomoc oraz zostanie przetransportowany do odpowiedniej placówki. Polisa pokryje koszty leczenia a także, jeśli poszkodowany znajduje się poza granicami kraju, koszty transportu do Polski.

Ubezpieczenie na narty – czy obejmuje sporty ekstremalne?

Zwykła polisa turystyczna obejmuje zazwyczaj sporty amatorskie, do których zaliczają się dyscypliny zimowe – a więc także narty czy snowboard. Warto jednak wiedzieć, że taka kategoria obowiązuje wyłącznie w sytuacji, kiedy użytkownik korzysta z wyznaczonych tras zjazdowych – jeśli zjedzie ze szlaku, sport zostanie uznany za ekstremalny. W takim przypadku konieczne jest wykupienie ubezpieczenia narciarskiego, rozszerzonego o sporty podwyższonego ryzyka – dzięki temu użytkownik będzie mógł skorzystać z ubezpieczenia nawet poza wyznaczonymi trasami.

Ubezpieczenie narciarskie za granicą – dlaczego warto je mieć?

Wszelkie wypadki za granicą są podwójnie stresujące – wezwanie odpowiedniej pomocy może być bowiem utrudnione ze względu na nieznajomość służb ratunkowych, działających na danym terenie, oraz barierę językową. Niezastąpioną pomocą będzie ubezpieczenie – poszkodowany może zgłosić wypadek na polskojęzyczną infolinię, a firma zorganizuje w krótkim czasie odpowiednią pomoc, korzystając z lokalnych placówek medycznych.

Warto zadbać o to, by jeszcze przed wyjazdem wykupić odpowiednie ubezpieczenie – narty to wspaniały sport, jednak aby móc się nim w pełni cieszyć, należy pamiętać o kompleksowej ochronie w razie wypadku.

ubezpieczenie na narty przed wyjazdem w góry

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.