Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

Kominki hybrydowe na pellet oraz drewno

Kominki na pellet bez wątpienia są najnowszą zdobyczą techniki. Dzięki nim w szybkim czasie można ogrzać dane pomieszczenie. Dodatkowo, zachowany jest przy tym klasyczny wygląd kominka. To rozwiązanie nie potrzebuje dodatkowo żadnych wymagań architektonicznych, dlatego to urządzenie grzewcze może stać w domu, mieszkaniu czy też w lokalu firmowym. Kominki na pellet względem klasycznych urządzeń grzewczych znacznie szybciej dostarczają ciepło, są one również ekonomiczne i praktyczne.

Można spotkać te urządzenia również w wersji hybrydowej, łączą one paliwo pellet wraz z drewnem. Te urządzenia grzewcze nie wymagają częstego czyszczenia, bowiem najnowocześniejsze modele wyposażone są w automatyczny system czyszczenia paleniska. Ta funkcjonalność ogranicza wybieranie popiołu przez domownika mniej więcej do jednego razu na okres 30 dni. Można również przeliczyć, iż z jednej tony popiołu powstaje do dwóch kilogramów popiołu. Ich praca może być również odpowiednio programowana.

 

Kominki projektowane z marmuru, granitu i piaskowca

Ciekawostką jest fakt, że kominki dostępne mogą być z różnym kształtem szyby. Wśród topowych modeli, najchętniej wybieranych przez domowników bez wątpienia należą kominki z szybą narożną, dzieloną oraz giętą. Wśród najmodniejszych modeli można wyróżnić również te, wykonane z marmuru, granitu bądź też z piaskowca. Bez wątpienia biokominki też należą do urządzeń grzewczych, cieszących się dużym uznaniem. Ich obsługa jest dziecinnie prosta, z poziomu pilota można obsługiwać ich pracę oraz wielkość płomienia. Wyglądają one bardzo stylowo i modnie w każdym wnętrzu, można dzięki nim dobrze zagospodarować nawet narożną ścianę. Nie wymagają one skomplikowanych przebudowań architektonicznych, dzięki czemu można je zainstalować nawet w mieszkaniu.

 

Różnice pomiędzy otwartym paleniskiem a zamkniętym

Palenisko zamknięte może ogrzewać pomieszczenie, w którym znajduje się dany kominek. Jeśli znajduje się tam płaszcz wodny wówczas także bieżąca woda jest podgrzewana. Za pomocą specjalnych wkładów i przebudowań architektonicznych, dzięki zamkniętemu palenisku można ogrzać także cały dom. Natomiast palenisko otwarte sprawdza się w przypadku okazjonalnego palenia w kominku. Warto mieć na uwadze fakt, iż to rozwiązanie pozostawia w domu wyłącznie niewielką część energii, która powstaje po spalaniu danego paliwa. Zdecydowanie częściej wybierane jest przez domowników pierwsze rozwiązanie, czyli kominek z zamkniętym paleniskiem.

 

Więcej informacji

Sprawdź asortyment na stronie https://www.szalonymax.pl/ - kominki, piece i nie tylko - dowiedz się więcej