Oświęcim. „Chronimy i pomagamy”. Dzielnicowy  zwrócił właścicielowi zagubiony telefon.

W dniu 24 października 2018 do oświęcimskiej komendy Policji zgłosił się 55 – letni mieszkaniec Oświęcimia, który z rąk dzielnicowego odebrał, zgubiony kilka dni wcześniej, telefon komórkowy. Zguba została zwrócona we właściwe ręce, dzięki dwóm mieszkankom Oświęcimia, które znalazły komórkę, a także dzielnicowemu, który podjął starania, aby odnaleźć właściciela.

W ubiegłym tygodniu dwie niepełnosprawne mieszkanki Oświęcimia, podczas spaceru na jednej z ławeczek, znalazły telefon komórkowy marki Samsung. Kobiety od razu pomyślały, aby telefon przekazać dzielnicowemu. Dzielnicowy przyjął telefon, jednakże istniejące w komórce zabezpieczenia pozwoliły jedynie sprawdzenie, że samsung nie jest zarejestrowany jako kradziony.W związku z tym telefon miał trafić do biura rzeczy znalezionych. Dzielnicowy, biorąc pod uwagę fakt, iż zagubiony telefon mógł dla kogoś znaczyć bardzo wiele, podjął próbę ustalenia właściciela. Komunikat o znalezieniu telefonu został przesłany do lokalnych mediów, za pośrednictwem których informacja trafiła do wielu mieszkańców powiatu oświęcimskiego jak i powiatów sąsiednich. Następnie dzielnicowy skontaktował się operatorem sieci komórkowej, której karta telefoniczna znajdowała się w telefonie. Przedstawiciel operatora powiadomił właściciela, który potwierdził zagubienie telefonu.

W środę przed południem mieszkaniec Oświęcimia z rąk dzielnicowego odebrał zgubę, a następnie podziękował dzielnicowemu, a za jego pośrednictwem uczciwym mieszkankom Oświęcimia.

Podziękowania należą się także mediom lokalnym, które chcąc pomóc w ustaleniu właściciela, opublikowały komunikat. Tego rodzaju publikacje już niejednokrotnie przyczyniły się do szybkiego oddania zguby właścicielowi, zamiast do biura rzeczy znalezionych.


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.