Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Oświęcim

 Zaćma jest chorobą oczu, która pojawia się u większości osób w starszym wieku. Nieleczona może prowadzić do ślepoty. Można jednak się przed nią uchronić – wystarczy szybka i bezbolesna operacja.

 

Nowoczesna okulistyka oferuje możliwość skutecznego leczenia zaćmy, czyli katarakty. Choroba ta najczęściej pojawia się u osób starszych, po 60. roku życia, głównie u kobiet, ale także chorują na nią mężczyźni. W przeszłości prowadziła do całkowitej ślepoty – teraz można ją skutecznie leczyć.

 

Główne objawy zaćmy:

  • pogorszenie ostrości widzenia

  • zamglone widzenie

  • zmętnienie soczewki oka

  • mniejsza intensywność widzianych kolorów

 

Gdy obserwowane są te właśnie objawy, warto udać się do lekarza okulisty, który będzie mógł postawić odpowiednią diagnozę, a następnie zalecić leczenie.

 

Jak leczy się zaćmę?

Aktualnie zaćma leczona jest głównie operacyjnie. Operacja polega wówczas na usunięciu zmętniałej soczewki oka oraz na zastąpieniu jej sztuczną soczewką. Dzięki temu dochodzi do poprawy jakości widzenia u pacjenta.

 

Zabieg jest bezbolesny i szybki, a także nie niesie ze sobą wysokiego ryzyka skutków ubocznych. Pacjent może niedługo powrócić do swoich codziennych obowiązków.

 

Gdzie wykonać operację zaćmy?

Operację zaćmy można wykonać w ramach NFZ, ale czas oczekiwania na zabieg jest często bardzo długi.

 

Właśnie dlatego alternatywnym rozwiązaniem wybieranym coraz częściej jest prywatna operacja zaćmy Warszawa, jest jednym z wielu miast na mapie Polski, w którym można skorzystać z tego rodzaju procedur medycznych.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.